fot. UCI

Przed nami ostatni dzień mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, które odbywają się w szwajcarskim Grenchen. Czempionat pożegnamy rozdaniem kompletów medali w keirinie oraz madisonie, zarówno mężczyzn jak i kobiet. 

Rywalizacja, jak co dzień, podzielona będzie na sesję popołudniową i sesję wieczorną. Dzień rozpoczną pierwsze rundy, a także repasaże do wyścigu keirin, pań oraz panów. Polskę reprezentują odpowiednio: Marlena Karwacka i Urszula Łoś oraz Daniel Rochna i Patryk Rajkowski. Nie mamy nic przeciwko by nasi sprinterzy dołożyli kolejny medal do swojego dotychczasowego dorobku. Faworytami, w zarówno jednym jak i drugim wyścigu, są zawodnicy i zawodniczki z Holandii.

Sesja wieczorna przebiegnie pod dyktando ostatecznych rozdań medalowych. Poznamy: czołowe pary Europy w madisonie pań (Polskę reprezentować będą Wiktoria Pikulik i Nikol Płosaj), najlepsze dwójki panów (tu wystąpią Bartosz Rudyk oraz Alan Banaszek), a także rozegrane zostaną finały wcześniej wspomnianego keirinu. Głównymi faworytami do medalów w madisonie panów są: Portugalczycy (Rui Oliveiera, Iuri Leitao), Francuzi (Thomas Boudat, Morgan Kneisky), Duńczycy (Frederik Wandahl, Matias Malmberg) czy Włosi (Elia Viviani, Michele Scartezzini). Polacy wystawiają jednak bardzo mocną parę i z pewnością mają możliwości by włączyć się do walki o kluczowe pozycje. Obaj panowie w swoich konkurencjach pokazali się na tych mistrzostwach z dobrej strony, więc nie pozostaje nam nic innego niż trzymać kciuki by to jutro powtórzyli.

Zmagania będą transmitowane od 18.00 w Eurosporcie 1.

Live timing

Harmonogram piątego dnia mistrzostw Europy:

Poprzedni artykułGrenchen 2021: Karolina Karasiewicz siódma w wyścigu punktowym, Urszula Łoś ósma w jeździe na czas
Następny artykułGrenchen 2021: Patryk Rajkowski piąty w keirinie