fot. Piotr Łabaziewicz

Dotarliśmy do półmetka rywalizacji w torowych mistrzostwach Europy, rozgrywanych w szwajcarskim Grenchen. Dziś na welodromie zobaczymy rywalizację w sprincie kobiet i mężczyzn, wyścigu indywidualnym na dochodzenie i scratchu mężczyzn oraz omnium kobiet.

Zmagania rozpoczną kwalifikacje do sprintu mężczyzn, w których zobaczymy dwóch Polaków – Daniela Rochnę i Mateusza Rudyka, jednego z faworytów. Oprócz niego w walkę o najwyższe lokaty powinni włączyć się Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland (Holandia), Denis Dmitriev (Rosja) czy Sebastien Vigier (Francja). Dziś poznamy pary półfinałowe – 1/2 finału i biegi o medale zostaną rozegrane jutro.

Już w pierwszej sesji odbędzie się scratch i wyścig tempowy wchodzący w skład omnium kobiet, w którym wystartuje Daria Pikulik, brązowa medalistka mistrzostw świata w Berlinie. Oprócz niej warto zwrócić uwagę na takie kolarki, jak Rachele Barbieri (Włochy), Maria Martins (Portugalia), Katie Archibald (Wielka Brytania), Amalie Dideriksen (Dania), Emily Kay (Irlandia) czy Victorie Berteau (Francja). Dodatkowo dokończona zostanie dziś rywalizacja w sprincie kobiet. Półfinałowe pary utworzą Olena Starikova (Ukraina) z Leą Friedrich Sophie (Niemcy) oraz Shanne Braspennickx (Holandia) i Mathilde Gros (Francja).

W pierwszej sesji odbędą się też kwalifikacje indywidualnego wyścigu na dochodzenie. Wystartują w nich Daniel Staniszewski i Damian Sławek. Faworytami do pozycji medalowych są między innymi tacy kolarze, jak Felix Gross (Niemcy), Jonathan Milan (Włochy), Benjamin Thomas (Francja), Claudio Imhof (Szwajcaria) czy Lev Gonov (Rosja). Mężczyźni będą rywalizować też w scratchu, w którym biało-czerwone barwy będzie reprezentował Bartosz Rudyk, były mistrz Europy do lat 23 w tej konkurencji. Warto zwrócić tu uwagę na takich zawodników, jak Theo Reinhardt (Niemcy), Rui Oliveira (Portugalia), Daniel Babor (Czechy), Roman Gladysh (Ukraina), Sebastian Mora Vedri (Hiszpania) czy Sergei Rostovtsev (Rosja).

Zmagania będą transmitowane od 18.00 w Eurosporcie 1.

Live timing

Harmonogram trzeciego dnia mistrzostw Europy:

Poprzedni artykułGrenchen 2021: Patryk Rajkowski z brązem, czwarte miejsca Płosaj i Staniszewskiego
Następny artykułGrenchen 2021: Bez medali trzeciego dnia, solidni sprinterzy
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.