Na torze w Pruszkowie zakończyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Ostatniego dnia zawodów zapadły rozstrzygnięcia w sprincie, omnium i madisonie.

Mistrzem Polski w sprincie indywidualnym został Mateusz Rudyk. Najlepszy polski sprinter w finale wygrał 2:0 z Kamilem Kuczyńskim (GK Piast Szczecin). Brązowy medal wywalczył kolega klubowy z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, Rafał Sarnecki. W rywalizacji o trzecie miejsce pokonał 2:0 Patryka Rajkowskiego (UKS TFP Jedynka Kórnik).

W finale sprintu kobiet Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) wygrała 2:0 z Marleną Karwacka (Nowatex Ziemia Darłowska). W pojedynku o brązowy medal Nikola Sibiak (Nowatex Ziemia Darłowska) triumfowała 2:0 z Julitą Jagodzińską (Klub Kolarski Tarnowia).

Daria Pikulik została mistrzynią kraju w omnium. Zawodniczka Nowatex Ziemia Darłowska była druga w scratchu oraz wyścigu tempowym, a potem wygrała wyścig eliminacyjny. W wyścigu punktowym kontrolowała sytuację i triumfowała z wynikiem 143 punktów. Podium uzupełniły Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik) z dorobkiem 128 punktów oraz Marta Jaskulska (Nowatex Ziemia Darłowska) z wynikiem 125 punktów.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Damian Sławek (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), który zgromadził 145 punktów. W klasyfikacji omnium wyprzedził o 11 punktów Filipa Prokopyszyna (Klub Kolarski Tarnowia) i o 12 punktów Wojciecha Pszczolarskiego (TUFO Pardus Prostejov).

W madisonie udział wzięły tylko po 3 duety. W rywalizacji kobiet wygrały Justyna Kaczkowska i Łucja Pietrzak z Mat Atom Deweloper Wrocław z wynikiem 41 punktów. Podium uzupełniły ich koleżanki klubowe Oliwia Majewska i Weronika Humelt z rezultatem 25 punktów oraz duet UKS TFP Jedynka Kórnik – Joanna Golec i Natalia Szymczak z dorobkiem 4 punktów.

Daniel Staniszewski (KS Pogoń Puławy) i Filip Prokopyszyn (Klub Kolarski Tarnowia) wygrali madison z wynikiem 46 punktów, wyprzedzając o 16 punktów Damiana Sławka (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier) i Wojciecha Pszczolarskiego (TUFO Pardus Prostejov) oraz o 44 punktów duet ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz – Kamil Taczyński i Dawid Migas.

Wyniki

Poprzedni artykułMP 2019: Wyniki drugiego dnia
Następny artykułGwiazdy na Six Day London 2019
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.