Krzysztof Maksel zajął 3. miejsce w finale wyścigu ze startu zatrzymanego na kilometr i zdobył brązowy medal na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Wygrał Tomas Babek.

W kwalifikacjach Krzysztof Maksel uzyskał czas 1:01,185 i uplasował się na 3. miejscu, co dało awans do finału. Wygrał Francesco Lamon (1:00,794) przed Tomasem Babkiem (1:01,037). Do finału awansowało 8 kolarzy.

W finale kolejność startu była odwrotna do miejsc zajętych w kwalifikacjach. Maksel jechał tym samym trzeci od końca. Polak rozpoczął spokojnie i miał dużą stratę. Jednak na ostatnim okrążeniu mocno przyspieszył i objął prowadzenie z wynikiem 1:01,351.

Finał wygrał Tomas Babek z czasem 1:00,606. Drugi był Francesco Lamon (1:01,152), a Krzysztof Maksel ostatecznie spadł na 3. miejsce i wywalczył brązowy medal.

Kilometr ze startu zatrzymanego – kwalifikacje

Kilometr ze startu zatrzymanego mężczyzn – finał

Poprzedni artykułIgrzyska Europejskie 2019: Drużyna kobiet z brązowym medalem
Następny artykułIgrzyska Europejskie 2019: Czwarte miejsca Mateusza Rudyka i Szymona Krawczyka