fot. British Cycling

Potwierdziły się informacje podawane przed kilkoma dniami przez brytyjskie media – Jason Kenny, najbardziej utytułowany brytyjski kolarz pod kątem medali igrzysk olimpijskich, zakończył karierę i został trenerem British Cycling.

Bytyjska Federacja Kolarska – British Cycling – ogłosiła w swoich mediach społecznościowych zakończenie kariery przez Sira Jasona Kenny’ego. Sir Jason Kenny to najbardziej utytułowany brytyjski kolarz – 33-latek ma na swoim koncie aż siedem złotych medali igrzysk olimpijskich, które zdobywał w Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro oraz Tokio. Brytyjczyk specjalizował się w konkurencjach sprinterskich – sprincie indywidualnym i drużynowym oraz w keirinie. W każdej z nich stawał na najwyższym stopniu podium najważniejszej imprezy czterolecia.

W swoim dorobku ma też dwa srebrne medale olimpijskie, trzy mistrzostwa świata, jeden triumf w kontynentalnym czempionacie i wiele innych medali najważniejszych imprez z mniej wartościowych kruszców.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, po zakończeniu zawodowej kariery Jason Kenny zostanie trenerem brytyjskich sprinterów. Dodatkowo British Cycling poinformował o zatrudnieniu Kaarle McCulloch jako trenerki sprinterek.

https://twitter.com/BritishCycling/status/1497167400139206657?t=7f6bl-fovworozYvlWhByQ&s=19

Poprzedni artykułLife’s an Omnium 2022: Holendrzy dominują w wyścigach mężczyzn, Stenberg triumfuje w omnium
Następny artykułPuchar Polski 2022: Dziś start drugiej serii cyklu
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.