W czwartek w szwajcarskim Grenchen rozegrane zostały zawody Life’s an Omnium (UCI C2). Elita mężczyzn rywalizowała w wyścigu eliminacyjnym, scratchu oraz wyścigu punktowym, natomiast elita kobiet ścigała się w omnium.

W czwartkowy wieczór na Tissot Velodrome w Grenchen odbyła się międzynarodowa, torowa impreza Life’s an Omnium (UCI C2). W kolarskim wieloboju rywalizowały zawodniczki elity kobiet – zmagania w omnium zdominowała główna faworytka, Anita Yvonne Stenberg (Norwegia). Brązowa medalistka mistrzostw świata w wyścigu punktowym z 2019 roku była najszybsza w scratchu, pokonując Lily Williams (USA) i Argiro Milaki (Atlas Rethimnis Club) – tak samo wyglądało podium wyścigu eliminacyjnego.

W wyścigach tempowym i punktowym najlepsze były Anita Yvonne Stenberg i Lily Williams. To między Norweżką i Amerykanką rozegrała się walka o zwycięstwo – ostatecznie triumfowała Anita Yvonne Stenberg, która na przestrzeni czterech konkurencji uzbierała 177 punktów. Lily Williams zapisała na swoim koncie 7 oczek mniej, natomiast podium uzupełniła Gulnaz Khatuntseva (Marathon-Tula Cycling Team; 129 punktów).

Rywalizację mężczyzn otworzył wyścig punktowy, w którym pierwsze trzy pozycje zajęli Holendrzy. Z dorobkiem 83 punktów zwyciężył Yoeri Havik – za nim uplasowali się Philip Heijnen (80 punktów) i Ryan Schilt (78 punktów). W scratchu kreskę jako pierwszy przeciął srebrny medalista mistrzostw świata w Pruszkowie – Roy Eefting (Holandia), wyprzedzając swojego reprezentacyjnego kolegę – Yoeriego Havika – oraz Dominika Bielera (Szwajcaria).

Pod koniec dnia rozegrano wyścig eliminacyjny, w którym na pierwszych dwóch pozycjach również uplasowali się Holendrzy. Podobnie jak w wyścigu punktowym, pierwsze miejsce zajął Roy Eefting, a tuż za nim finiszował Yoeri Havik. Podium uzupełnił Grek Christos Volikakis (Team Volos).

W zawodach Life’s an Omnium wystartował jeden Polak – Filip Prokopyszyn. Kolarz HRE Mazowsze Serce Polski najlepiej spisał się w wyścigu eliminacyjnym, w którym uplasował się na ósmej pozycji.