Koronawirus zdziesiątkował reprezentację Polski w kolarstwie torowym. Według list startowych UEC (Europejska Unia Kolarska) w rozpoczynających się jutro mistrzostwach Europy wezmą udział trzy Polki i dwóch Polaków.

W dwuosobowej reprezentacji mężczyzn znaleźli się kolarze specjalizujący się w konkurencjach średniodystansowych – Wojciech Pszczolarski (Wibatech Merx) i Daniel Staniszewski (Mazowsze Serce Polski Cycling Team). Pszczolarski to dwukrotny mistrz Europy w wyścigu punktowym. W tej konkurencji stał też na najniższym stopniu podium mistrzostw świata. W 2017 roku zdobył brązowy medal w madisonie w parze z Danielem Staniszewskim. Oprócz tego, największym sukcesem kolarza Mazowsze Serce Polski Cycling Team jest brąz zdobyty w omnium podczas igrzysk europejskich w 2019.

Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska (obie TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) i Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik). Karolina Karasiewicz jest brązową medalistką igrzysk europejskich w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Była też mistrzynią Europy juniorów w indywidualnym wyścigu na dochodzenie i wyścigu punktowym. W 2019 roku była najlepsza w scratchu podczas Pucharu Świata w Glasgow. Patrycja Lorkowska w tym roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski do lat 23. w wyścigu eliminacyjnym (w elicie drugie miejsce) i w indywidualnym wyścigu na dochodzenie (w elicie drugie miejsce) oraz mistrzyni Polski elity w drużynowym wyścigu na dochodzenie. W madisonie w parze z Karoliną Karasiewicz zajęła trzecie miejsce. Nikol Płosaj to zeszłoroczna brązowa medalistka mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym. W przeszłości stawała na podium kontynentalnego czempionatu w drużynowym wyścigu na dochodzenie.

Poprzedni artykułJules Hesters i Yoeri Havik w BEAT Cycling Club, Jan-Willem van Schip przedłuża kontrakt
Następny artykułPłowdiw 2020: Zapowiedź pierwszego dnia mistrzostw
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.