fot. Kristina Vogel / Twitter

Dwukrotna mistrzyni olimpijska i jedenastokrotna mistrzyni świata Niemka Kristina Vogel, która w czerwcu br. uległa na torze bardzo poważnemu wypadkowi, pojawi się jako widz podczas sobotniej sesji Pucharu Świata w Berlinie. 

28-letnia Kristina Vogel w czerwcu br. uległa na torze podczas treningu bardzo poważnemu wypadkowi. Przy prędkości około 60 km/h uderzyła w zawodnika, który wjeżdżał na tor. Vogel została śmigłowcem przetransportowana do szpitala i wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Jest sparaliżowana od pasa w dół.

Przede wszystkim chciałabym bardzo podziękować za masę wiadomości, które od was otrzymałam. Nie będę ukrywać, że ostatnie tygodnie i miesiące były dla mnie trudne, ale czytanie tych właśnie wiadomości sprawiło, że czułam się lepiej oraz miałam więcej siły i motywacji. Dziękuję z całego serca

– powiedziała Vogel w video opublikowanym przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI).

Do września pojawiło się bardzo mało informacji o stanie zdrowia Vogel, aż wreszcie w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Der Spiegel” potwierdziła, że jest sparaliżowana i porusza się na wózku inwalidzkim. Od tamtego czasu jest również aktywna w mediach społecznościowych.

Próbuje również uprawiać inne dyscypliny sportu jak strzelanie z łuku czy koszykówka na wózkach inwalidzkich.

Poprzedni artykułSerwis Natorze.pl rozpoczyna działalność!
Następny artykułPuchar Świata w Berlinie – dzień 2. Dominacja Archibald w omnium
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.