Laura Kenny z lewej / fot. British Cycling

Reprezentantka Wielkiej Brytanii Laura Kenny, która wróciła do ścigania po przerwie na macierzyństwo, cieszy się wysoką formą i nie może doczekać się ścigania w Pucharze Świata w Londynie, przed własną publicznością na welodromie Lee Valley VeloPark. 

Laura Kenny jest czterokrotną mistrzynią olimpijską, a niedawno wróciła do rywalizacji po przerwie na urodzenie pierwszego dziecka. Podczas zawodów Pucharu Świata w Milton i w Berlinie zdobyła: złote medale w wyścigu drużynowym na dochodzenie, w omnium i w madisonie.

Wiecie, że tłumy kibiców, które z pewnością pojawią się na trybunach i atmosfera są wspaniałe. Ekscytuje mnie to i nie mogę się doczekać tych zawodów

– powiedziała Laura Kenny.

Brytyjka, która została mistrzynią olimpijską w wyścigu drużynowym na dochodzenie oraz w omnium zarówno podczas igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) i w Rio (2016), nie chce spocząć na laurach, dlatego poważnie podchodzi do bieżących startów, podczas których zbiera się niezbędne punkty kwalifikacyjne.

Teraz jest czas kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, a my jako kobiecy skład do wyścigów wytrzymałościowych, zdecydowanie zmierzamy w dobrym kierunku. Dla mnie osobiście również ten sezon toczy się pomyślnie. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że jeszcze przed lutowymi mistrzostwami świata będę w tak dobrej formie

– dodała Kenny.

Puchar Świata w Londynie odbędzie się w dniach 14-16 grudnia.

Poprzedni artykułWiggins: „Mam nadzieję, że Campenaerts pobije mój rekord”
Następny artykułFirma Hertz sponsorem drużyny Beat Cycling Club
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.