Australijczyk Leigh Howard poinformował o zakończeniu zawodowej kariery, podczas trwania której czterokrotnie sięgał po tytuł mistrza świata. W tym roku wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich.

32-latek o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. W trakcie swojej kilkunastoletniej kariery, Leigh Howard ścigał się zarówno na szosie (spędził 7 lat w najwyższej dywizji, triumfował między innymi w Trofeo Alcudia, Trofeo Migjorn, Clasica de Almeria czy Kampioenchap van Vlaanderen), jak i na torze, gdzie odnosił znacznie większe sukcesy.

Czterokrotnie na podium mistrzostw świata zakładał tęczową koszulkę – dwukrotnie odnosił zwycięstwa w madisonie, po jednym razie w omnium i drużynowym wyścigu na dochodzenie. Co ciekawe, najwięcej medali mistrzostw świata, bo aż 4 na 9, wywalczył w Pruszkowie (2 złote, 2 srebrne).

Ostatni wielki sukces odniósł kilka miesięcy temu, w igrzyskach olimpijskich. Wraz z Kellandem O’Brienem, Samem Welsfordem, Lukiem Plappem i Alexandrem Porterem zajął trzecie miejsce w drużynowym wyścigu na dochodzenie, dzięki pokonaniu Nowej Zelandii.