fot. UCI

Poznaliśmy wstępny skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, które za 6 dni rozpoczną się w bułgarskim Płowdiwie.

Opublikowano listy zgłoszeń na mistrzostwa Europy w Bułgarii. Znalazły się w nich szerokie składy naszych reprezentacji, jednak jak lekarz reprezentacji – dr n. med. Robert Pietruszyński – w rozmowie ze sport.tvp.pl z powodu pandemii nie jest jeszcze pewne, kto pojedzie do Płowdiwu. Mamy jeszcze tydzień do zaplanowanego wyjazdu (wypowiedź z 2.11.2020). Czas pokaże, jakie będą nasze zdolności do uczestniczenia w zawodach. Najważniejsze jest to, czy znajdziemy grupę zawodników, którzy będą zdrowi. Z tego, co wstępnie wiem znajdziemy. Druga sprawa, czy spełnimy wymagania epidemiologiczne przedstawione przez organizatorów. Z tego, co wiem spełnimy.

W cytowanym artykule autor, Dawid Brilowski, wspomniał też, że u części zawodników wykryto obecność koronawirusa.

Dziś na Twitterze profesor Leszek Sibilski poinformował, że Mateusz Rudyk lider kadry sprinterów nie weźmie udziału w mistrzostwach Europy i skupi się na igrzyskach olimpijskich.

Wstępne składy reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, które pojawiły się na listach zgłoszeń UEC:

Mężczyźni: Alan Banaszek, Maciej Bielecki, Szymon Krawczyk, Cezary Łączkowski, Krzysztof Maksel, Mateusz Miłek, Filip Prokopyszyn, Wojciech Pszczolarski, Patryk Rajkowski, Daniel Rochna, Mateusz Rudyk, Bartosz Rudyk, Rafał Sarnecki, Damian Sławek, Daniel Staniszewski, Mateusz Sztrauch.

Kobiety: Karolina Karasiewicz, Marlena Karwacka, Patrycja Lorkowska, Urszula Łoś, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Nikola Seremak, Nikola Sibiak.

Poprzedni artykułLev Gonov z rekordem Rosji w indywidualnym wyścigu na dochodzenie
Następny artykułZaprezentowano UCI Torową Ligę Mistrzów
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.