W czwartkowy wieczór na Tissot Velodrome w Grenchen rozegrane zostaną zawody Life’s an Omnium (UCI C2). Na starcie zobaczymy jednego Polaka – Filipa Prokopyszyna.

Dziś wieczorem w szwajcarskim Grenchen rozegrane zostaną torowe zawody drugiej klasy – Life’s an Omnium. Mężczyźni będą rywalizować w wyścigu punktowym, scratchu oraz wyścigu eliminacyjnym, natomiast kobiety będą ścigały się w omnium. Oprócz tego na welodromie pojawią się juniorzy i juniorzy młodsi, a także juniorki, które wezmą udział w scratchu, wyścigu tempowym i wyścigu punktowym.

W rywalizacji mężczyzn udział weźmie brązowy medalista mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym z 2019 roku, Filip Prokopyszyn, reprezentujący barwy HRE Mazowsze Polski. Warto zwrócić też uwagę między innymi na Claudio Imhofa (Szwajcaria), Yoeriego Havika, a także Roya Eeftinga (Holandia) i Christosa Volikakisa (Team Allcycles Val d’Europe), którzy z dobrej strony mogą pokazać się szczególnie w scratchu – w przeszłości Holender był wicemistrzem świata w tej konkurencji, natomiast Grek stawał na drugim stopniu podium w mistrzostwach Europy.

Wśród kobiet główną faworytką do zwycięstwa w omnium wydają się być Anita Yvonne Stenberg (Norwegia) – brązowa medalistka mistrzostw świata w Berlinie w wyścigu punktowym – a także Diana Klimova (Marathon-Tula Cycling Team).

Lista startowa Life’s an Omnium 2022

Program zawodów

Poprzedni artykułPuchar Polski 2022: Wyniki drugiego dnia zawodów
Następny artykułLife’s an Omnium 2022: Holendrzy dominują w wyścigach mężczyzn, Stenberg triumfuje w omnium
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.