Zakończyła się rywalizacja w pierwszej serii torowego Pucharu Polski juniorów i elity. Drugiego dnia zmagań, zawodnicy i zawodniczki walczyli o medale w keirinie, madisonie, a także wyścigach indywidualnych.

Keirin

W finale keirinu kobiet najlepsza była Paulina Petri (KS Społem Łódź), która na ostatnich metrach była szybsza od Marleny Karwackiej (LARK Ziemia Darłowska) i Anny Jabornikovej (ASO Dukla Brno). W rywalizacji juniorów zwyciężył Radosław Laskowski (ALKS STAL Ocetix – Iglotex Grudziądz), który przeciął linię mety przed Jakubem Malaskiem (ASO Dukla Brno) i swoim klubowym kolegą, Gracjanem Dąbrowskim. Finałowy bieg elity mężczyzn padł łupem Tomasa Babka z ASO Dukla Brno. W końcówce zbliżał się do niego Patryk Rajkowski (UKS TFP Jedynka Kórnik), jednak to Czech jako pierwszy ukończył 6-okrążeniowy wyścig. Podium uzupełnił Mateusz Sztrauch z KLTC Konin. W finale B najszybszy był Krzysztof Maksel (ALKS STAL Ocetix – Iglotex Grudziądz).

Wyniki (kobiety open)

Wyniki (elita mężczyźni)

Wyniki (juniorzy)

Madison mężczyzn (elita)

W 120-okrążeniowym madisonie mężczyzn najlepsza okazała się para Szymon Krawczyk / Damian Papierski, reprezentująca barwy Voster ATS Team. Zawodnicy drużyny Mariusza Witeckiego odnieśli zdecydowane zwycięstwo, zapisując na swoim koncie 47 punktów. Kolejne pozycje zajęły duety Konrad Trzęsowski / Radosław Frątczak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne; 28 punktów) i Jakub Soszka / Adam Woźniak (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier; 23 punkty)

Wyniki

Madison kobiet (open)

Kobiety rywalizowały na dystansie 80 okrążeń – w wyścigu zwyciężyły Nikola Wielowska i Wiktoria Milda (LARK Ziemia Darłowska), które wygrały pięć z ośmiu sprintów i uzyskały łącznie 39 punktów. Podium uzupełniły Maja Tracka / Eliza Rabażyńska (ALKS STAL Ocetix – Grudziądz; 33 punkty) oraz Martyna Szczęsna / Aleksandra Grudzińska (WMKS Olsztyn / LKS Baszta Golczewo; 14 punktów).

Wyniki

Wyścig indywidualny na 3 kilometry (mężczyźni elita)

Zmagania elity mężczyzn zdominowali kolarze GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier, którzy zajęli pięć pierwszych pozycji. Najlepszy czas uzyskał Kacper Majewski (03:17,106). Na kolejnych miejscach uplasowali się Jakub Soszka (03:18,028) i Adam Woźniak (03:19,483).

Wyniki

Wyścig indywidualny na 3 kilometry (juniorzy)

Wśród juniorów, którzy mieli do pokonania taki sam dystans, jak elita, zwyciężył Konrad Waliniak z KLTC Konin. Uzyskał on czas 03:22,282 – o ponad dwie sekundy lepszy od drugiego Kamila Dolaka (KTK Kalisz; 03:24,794). Podium uzupełnił Łukasz Juszczak z UKS Koźminianka Koźminek (03:26,850), który dzień wcześniej okazał się najlepszy w omnium.

Wyniki

Wyścig indywidualny na 2 kilometry (kobiety open)

Kobiety rywalizowały na dystansie krótszym o kilometr. W indywidualnym wyścigu na dochodzenie triumfowała Nikola Wielowska (LARK Ziemia Darłowska), uzyskując wynik 02:27,616. Kolejne pozycje zajęły zawodniczki ALKS STAL Ocetix – Iglotex Grudziądz – Maja Tracka (02:28,963) i Zuzanna Chylińska (02:32,176).