Lotte Kopecky i Jules Hesters triumfowali w Lotto Zesdaagse Vlaanderen-Gent.

Tegoroczna edycja „sześciodniówki” na welodromie Kuipke w Gandawie była zupełnie inna niż poprzednie ─ była rozgrywana indywidualnie. Zwyciężali zawodnik i zawodniczka, którzy uzyskali najszybszy czas przejazdu pojedynczego okrążenia o długości 166,66 metra.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Jules Hesters (EFC-L&R-Vulsteke). Trzykrotny młodzieżowy mistrz Europy w wyścigu eliminacyjnym uzyskał czas 9,332s. O niecałą jedną dziesiątą sekundy gorszy był Gerben Thijssen (Lotto Soudal; 9,428s). Trzecie miejsce zajął Kenny De Ketele (Sport Vlaanderen ─ Baloise; 9,612s), który w zeszłym roku w parze z Robbem Ghysem triumfował w Lotto Zesdaagse Vlaanderen-Gent. Dalsze miejsca zajęli kolejno Fabio van den Bossche (Sport Vlaanderen ─ Baloise; 9,759s), Iljo Keisse (Deceuninck ─ Quick Step; 9,760s) i Otto Vergaerde (Alpecin-Fenix; 9,779s).

Wśród kobiet różnice były o wiele większe. Zwyciężyła Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies) Kolejne miejsca przypadły Julii De Wilde (IKO Crelan; 11,369s) i Sharii Bossuyt (Team NXTG Racing; 11,473s).

Poprzedni artykułSebastian Mora Vedri i Albert Torres Barcelo zostają w Movistar Team