fot. Daniil Valgonen / Instagram

Rosjanie w składzie Egor Igoshev, Viatcheslav Ivanov, Ivan Novolodskii i Vlad Shichkin zostali nowymi rekordzistami świata w drużynowym wyścigu na dochodzenie juniorów (4km).

Dziś zakończyły się mistrzostwa Rosji juniorów w kolarstwie torowym. Na imprezie rozgrywanej na welodromie w Sankt Petersburgu ustanowiony został nowy rekord świata w drużynowym wyścigu na dochodzenie juniorów (4km). Drużyna tworzona przez Egora Igosheva, Viatcheslava Ivanova, Ivana Novolodskiego i Vlasa Shichkina uzyskała znakomity wynik 3:57,989.

Rosjanie pobili tym samym rekord świata Niemców w składzie Tobias Buck-Gramcko, Hannes Wilksch, Pierre-Pascal Keup, Nicolas Heinrich, którzy w zeszłym roku na mistrzostwach świata pokonali cztery kilometry w czasie 3:58,793. Interesującym faktem jest, że żaden z nowych rekordzistów świata nie jechał w drużynowym wyścigu na dochodzenie podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Fiorenzuoli, gdzie Rosja zdobyła złoty medal.

Jest to kolejny świetny wynik w tej konkurencji osiągnięty przez Rosjan – kilka tygodni temu skład Nikita Bersenev, Lev Gonov, Ivan Smirnov i Gleb Syritsa uzyskał świetny wynik 3:47,315. Był to piąty najszybszy czas na 4 kilometry w drużynie w historii.

Źródło: TrackPiste.com

Poprzedni artykułLotto Zesdaagse Vlaanderen-Gent 2020: Jules Hesters i Lotte Kopecky zwyciężają
Następny artykułMistrzostwa Europy odbędą się w czerwcu
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.