fot. UEC

Hiszpańscy średniodystansowcy ─ Albert Torres Barcelo i Sebastian Mora Vedri przedłużyli swoje kontrakty z hiszpańskim Movistarem.

Sebastian Mora Vedri i Albert Torres Barcelo przedłużyli o rok kontrakty z ekipą Eusebio Unzue, w której ścigają się od początku tego sezonu. Hiszpański duet na niedawno zakończonych mistrzostwach Europy zdobył dwa złote medale ─ zawodnicy Movistaru zwyciężyli w madisonie, a dodatkowo Sebastian Mora Vedri był najlepszy w wyścigu punktowym.

Było to dla niego szóste mistrzostwo Europy w karierze. W poprzednich latach triumfował w madisonie (w parze z Albertem Torresem Barcelo) i scratchu. Oprócz tego Sebastian Mora Vedri w swoim dorobku ma mistrzostwo świata w scratchu oraz liczne miejsca na podium światowego czempionatu w wyścigu punktowym i madisonie.

Albert Torres Barcelo poza wspomnianymi wyżej licznymi mistrzostwami Europy w madisonie, był w tej konkurencji mistrzem globu w parze z Davidem Muntanerem. Hiszpan z powodzeniem radzi sobie też indywidualnie ─ był mistrzem Europy i brązowym medalistą MŚ w omnium, a także zajął drugie miejsce w MŚ w scratchu.

Celem obu zawodników jest złoto igrzysk olimpijskich w madisonie.

Poprzedni artykułMagnus Sheffield nowym rekordzistą świata juniorów na 3 kilometry
Następny artykułLotto Zesdaagse Vlaanderen-Gent 2020: Jules Hesters i Lotte Kopecky zwyciężają
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.