Fot. PZKol

Dziś w nocy zmarł jeden z najlepszych byłych kolarzy torowych – Łukasz Kwiatkowski. Przegrał walkę z białaczką. Miał 36 lat. 

Wychowanek GSK Omega Gruta karierę rozpoczął w 1994 roku pod okiem Aleksandra Zadykowicza, później kontynuował ją z Adamem Sieczkowskim, Waldemarem Chylińskim, Romanem Zwierzem, Aleksandrem Tołmanowem oraz Grzegorzem Krejnerem. W latach 1996-2009 reprezentował barwy ALKS Stal Grudziądz.

Był dwukrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004) oraz Pekinie (2008). Do największych jego sukcesów należy zdobycie mistrzostwa Europy w sprincie w 2002 roku oraz złoto w mistrzostwach Europy w sprincie drużynowym w 2005 roku. W juniorach, w 2001 roku był wicemistrzem świata. Kolarską karierę zakończył w 2010 roku.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.

 

 

Poprzedni artykułSystem treningowy
Następny artykułTrackery – zegary wykorzystywane w wyścigach pościgowych
Marek Bala
Pomysłodawca, założyciel i właściciel natorze.pl oraz naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.