Magnus Sheffield ustanowił wczoraj nowy rekord świata na 3 kilometry. Amerykanin pokonał ten dystans w czasie 3:06,447.

Magnus Sheffield to 18-letni utalentowany kolarz, który sukcesy odnosi zarówno w przełajach, jak i na szosie, gdzie w zeszłym roku zdobył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego juniorów na mistrzostwach świata w Yorkshire. W przyszłym sezonie dołączy do ekipy Rally Cycling jeżdżącej z licencją drugiej dywizji.

Jak podaje portal VeloNews Sheffield podjął decyzję o próbie pobicia rekordu świata juniorów na 3 kilometry, gdy UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska) odwołała mistrzostwa świata dla kategorii młodzieżowych. Amerykanin musiał pobić wynik Finna Fishera-Blacka ─ 3:09,710. Sheffield przystąpił do próby bicia rekordu w czwartek na welodromie w Colorado Springs. Amerykanin osiągnął czas 3:06,447, dzięki czemu został nowym rekordzistą świata.