fot. UCI

Australijska kolarka Stephanie Morton poinformowała w środę o zakończeniu kariery.

29-letnia Stephanie Morton specjalizowała się w konkurencjach krótkodystansowych. Do jej największych sukcesów zalicza się złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie w sprincie drużynowym oraz wiele miejsc na podiach światowych czempionatów w takich konkurencjach, jak sprint indywidualny i drużynowy i keirin. Czterokrotnie zdobywała złoto na Igrzyskach Wspólnoty Narodów.

Australijka była też pilotką w konkurencjach parakolarstwie. Zdobyła w nim dwa złote medale mistrzostw świata (czasówka 1km i sprint), a także została mistrzynią paraolimpijską (czasówka 1km).

Nie była to decyzja, którą przyszło mi łatwo podjąć i w związku z tym dziękuję za wsparcie australijskiej kadrze narodowej podczas całego procesu (jej podejmowania), a także rodzinie i przyjaciołom. Nikt nie mógł przygotować się na to, co przyniósł nam rok 2020. Podjęłam tę decyzję po ośmiu miesiącach, ponieważ musiałam zastanowić się, co jest dla mnie najlepsze i była to prawdopodobniej najtrudniejsza rzecz, którą musiałam zrobić w moim życiu – mówiła Stephanie Morton w komunikacie opublikowanym na stronie auscycling.org.au.
https://twitter.com/UCI_Track/status/1329336703992143872?s=20

Poprzedni artykułAlex Dowsett zakażony koronawirusem. Próba pobicia rekordu świata w jeździe godzinnej przełożona
Następny artykułMagnus Sheffield nowym rekordzistą świata juniorów na 3 kilometry
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.