Przegląd Sportowy ogłosił podczas piątkowej konferencji listę sportowców, nominowanych do tytułu Najlepszego Sportowca Roku. Laureaci 85. Plebiscytu Przeglądu Sportowego zostaną tradycyjnie ogłoszeni podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu, która odbędzie się 4 stycznia 2020 roku. Wśród nominowanych znalazł się reprezentant Polski w kolarstwie torowym – Mateusz Rudyk.

Wyłonienie dwudziestu najlepszych sportowców to nie lada sztuka, bo zmiennych które należy wziąć pod uwagę przy selekcji atletów jest cała masa. Eksperci Przeglądu Sportowego co roku mierzą się z tym arcytrudnym zadaniem. Możliwe, że przy tegorocznym wyborze pomogły odbywające się na przełomie września i października Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Katarze. To właśnie lekkoatleci stanowią najliczniejszą reprezentację wśród nominowanych sportowców.

Do obrony tytułu Najlepszego Sportowca Przeglądu Sportowego sprzed roku nie przystąpi Bartosz Kurek, którego zabrakło w gronie 20 najlepszych polskich sportowców. Siatkówka jest w tej edycji reprezentowana przez Wilfredo Leona i Malwinę Smarzek – Godek. Na liście znaleźli się również wspaniali zawodnicy, którzy wiedzą już jak smakuje zwycięstwo w tym plebiscycie. Robert Lewandowski, który w tym sezonie na ligowym koncie ma więcej bramek niż całe drużyny AC Milan czy Atletico Madryt, wygrał ten tytuł w 2015 roku. Rok wcześniej do dwóch złotych medali z Igrzysk Olimpijskich w Soczi i dwa lata później do triumfu w Turnieju Czterech Skoczni tytuł Najlepszego Sportowca dorzucił Kamil Stoch.

W tym roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego kolarstwo reprezentuje Mateusz Rudyk. 24 latek ma za sobą naprawdę świetny sezon i jego nominacja nie powinna nikogo dziwić. Mateusz podczas rozgrywanych Mistrzostw Świata w Pruszkowie zdobył brązowy medal w sprincie, a na Mistrzostwach Europy w Apeldoorn znów w tym samym towarzystwie pojawił się na trzecim stopniu podium sprintu. Zawodnik pochodzący z Grudziądza dorzucił też czwarte miejsce podczas Igrzysk Europejskich i zwycięstwo w Orlen Grand Prix Poland 2019.

Myślę, że ta nominacja spowodowana jest naszymi dobrymi wynikami. Tor w Polsce wynikowo zdecydowanie poszedł do góry. Mieliśmy rok temu Mistrza Świata – Szymona Sajnoka, dwa lata temu Adriana Teklińskiego. Z Mistrzostw Świata praktycznie co roku przywozimy medale. Podobnie jest z Mistrzostwami Europy, w zeszłym roku przecież Wojtek Pszczolarski zdobył złoto. Medialnie wygląda to zdecydowanie lepiej i ludzie zaczynają się interesować kolarstwem torowym

– powiedział dziennikarzom Przeglądu Sportowego po ogłoszeniu nominacji Mateusz Rudyk.

Nominowani w 85. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”:
1. Sztafeta 4×400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Joanna Fiodorow (lekkoatletyka)
4. Tomasz Kaczor (kajakarstwo)
5. Czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) (wioślarstwo)
6. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
11. Natalia Maliszewska (short track)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Mateusz Ponitka (koszykówka)
14. Jakub Przygoński (rajdy terenowe)
15. Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
16. Malwina Smarzek-Godek (siatkówka)
17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
19. Czwórka bez sternika mężczyzn (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski) (wioślarstwo)
20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Głosy na Mateusza można oddawać na trzy sposoby. Pierwsza możliwość to oczywiście oddanie głosu przez stronę www. Wystarczy wejść na stronę plebiscyt.przegladsportowy.pl i oddać głos na Mateusza poprzez kliknięcie przy przycisk umieszczony przy jego zdjęciu. Głosować można również za pomocą kuponów znajdujących się w Przeglądzie Sportowym i Fakcie oraz przez SMS.

Poprzedni artykułMatthew Glaetzer po operacji raka tarczycy
Następny artykułRobbe Ghys i Kenny de Ketele zwycięzcami Zesdaagse Gent