fot. UEC

Doświadczony niemiecki kolarz, Maximilian Levy, ogłosił zakończenie zawodowej kariery. Przejmie on rolę trenera niemieckiej kadry juniorów.

Jeden z najbardziej utytułowanych, aktywnych kolarzy torowych – Maximilian Levy – podjął decyzję o zakończeniu kariery przed mistrzostwami Europy i świata, które odbędą się w październiku. W swojej kilkunastoletniej karierze trzykrotnie stawał na podium igrzysk olimpijskich. Na swoim koncie ma cztery tęczowe koszulki – jedną za wygraną w keirinie i trzy wywalczone w sprincie drużynowym. Oprócz tego w mistrzostwach świata zdobył 6 medali – 3 srebrne i 3 brązowe.

Świetnie radził sobie też w kontynentalnym czempionacie. Sześciokrotnie udało mu się wywalczyć mistrzowską koszulkę, w takich konkurencjach, jak sprint indywidualny i drużynowy oraz keirin. Ostatnie dwa tytuły zdobył w ubiegłym roku w Płowdiwie, gdzie był najlepszu w sprincie i w keirinie.

Od początku przyszłego roku, Maximilian Levy będzie trenerem niemieckiej kadry juniorów. Choć Levy ogłosił zakończenie zawodowej kariery, jego ostatnie zawody dopiero nadejdą – z kibicami zamierza pożegnać się w Six Day Berlin. Impreza planowana jest na połowę lutego przyszłego roku.

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Cali: Złoto sióstr Pikulik w madisonie, Urszula Łoś trzecia w keirinie
Następny artykułA miało być tak pięknie – co poszło nie tak z nowym kalendarzem UCI?
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.