Po raz kolejny reprezentacja Polski zdobyła dwa medale w torowym Pucharze Narodów w kolumbijskim Cali. Na zakończenie imprezy po złoto w madisonie sięgnęły Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik, natomiast brązowy medal w keirinie zdobyła Urszula Łoś.

Madison kobiet

W madisonie kobiet bezkonkurencyjne były siostry Daria i Wiktoria Pikulik, które wygrały aż 10 z 12 sprintów i z dorobkiem 53 punktów znacznie wyprzedziły pozostałe reprezentacje. Nie przeszkodziła im nawet kraksa, w której ucierpiała Daria Pikulik. Podium uzupełniły Ukrainki (Kseniia Fedotova, Tetyana Klimchenko; 22 punkty) i Kolumbijki (Lina Rojas, Lina Hernandez;

Wyniki

Keirin kobiet

Do finału A keirinu kobiet zakwalifikowała się Urszula Łoś. W ostatecznym rozrachunku Polka uplasowała się na trzeciej pozycji, za Yuli Verdugo (Meksyk) i Marthą Bayoną Pinedą (Kolumbia), która sięgnęłą po kolejny triumf w Cali. Marlena Karwacka zajęła dziewiątą pozycję.

Wyniki

Sprint mężczyzn

Daniel Rochna i Patryk Rajkowski zdołali awansować do ćwierćfinałów sprintu mężczyzn, w których ulegli swoim rywalom. W zawodach zwyciężył Nicholas Paul (Trynidad i Tobago), przed Kevinem Quintero (Kolumbia) i Rayanem Helalem (Francja).

Wyniki

Omnium mężczyzn

Na najwyższym stopniu podium po zmaganiach w wieloboju mężczyzn stanął Daniel Crista z Rumunii, który uzyskał tyle samo punktów, co Kolumbijczyk Juan Arango (128). Pierwszy z nich w ostatnim sprincie finiszował jednak wyżej, dzięki czemu zapewnił sobie triumf. Brąz zdobył Cristian Arriagada z Chile, który zdobył zaledwie jedno oczko mniej od wymienionej wcześniej dwójki. Polacy nie startowali.

Wyniki

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Cali: Zwycięstwo Darii Pikulik w omnium, Nikola Sibiak trzecia w jeździe na czas
Następny artykułMaximilian Levy zakończył karierę
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.