Zakończyły się zawody Memorial Alfonso Ceci (CL2). Ostatniego dnia rywalizacji w omnium kobiet triumfowała Łucja Pietrzak.

Polscy zawodnicy i zawodniczki rywalizowali wczoraj w omnium. Polki zdominowały zmagania kobiet, w których zajęły pierwsze cztery miejsca. Triumfowała Łucja Pietrzak (182 punkty), która pokonała Darię Pikulik (166), Wiktorię Pikulik (128) oraz Karolinę Karasiewicz (109). Szóste miejsce zajęła Nikol Płosaj (101), a ósma była Patrycja Lorkowska (92).

Rywalizację mężczyzn zdominowali Włosi – Davide Plebani (129) oraz Liam Bertazzo (122). Za nimi uplasowało się trzech Polaków, kolejno: Bartosz Rudyk (107), Alan Banaszek (105) i Damian Sławek (102). W omnium brał udział też Jakub Soszka, który zakończył zmagania na osiemnastej pozycji.

Zmagania w omnium przeplatała rywalizacja kobiet i mężczyzn w sprincie oraz jeździe na czas. Wśród pań w obu konkurencjach triumfowała Włoszka Elena Bissolati przed Giadą Capobianchi. W sprincie podium uzupełniła Gaia Tormena (również Włochy), natomiast w jeździe na czas trzecie miejsce zajęła Daria Pikulik.

W zmaganiach mężczyzn w sprincie, podobnie jak dwa dni wcześniej, dwa czołowe miejsca zajęli Sergey Ponomaryov i Andrey Chugay z Nur-Sultan Cycling Team. Na trzeciej pozycji uplasował się Matteo Bianchi (Włochy), który był drugi w kilometrowej jeździe na czas (1’07″318). Triumfował Francesco Lamon (1’06″307), a podium uzupełnił Francesco Ceci (1’07″367).

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Hongkongu: Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski na najnowszych listach zgłoszeń
Następny artykułPuchar Narodów: Polacy nie wystąpią w Hongkongu. Start w Cali pod znakiem zapytania