Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski znaleźli się na najnowszych listach zgłoszeń do Pucharu Narodów w Hongkongu, który ma odbyć się w dniach 13-16 maja.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) po raz kolejny zaktualizowała listy zgłoszeń do pierwszej odsłony Pucharu Narodów, która ma odbyć się w Hongkongu. Znalazło się na nich dwóch Polaków – Daniel Staniszewski oraz Wojciech Pszczolarski. Pierwszy z nich wystartuje w omnium, a drugi w wyścigu eliminacyjnym. Dodatkowo obaj wezmą udział w madisonie.

Początkowo na listach zgłoszeń, z powodu pandemii, nie było reprezentantów i reprezentantek polski, jednak, jak poinformował nas prezes Polskiego Związku Kolarskiego – Krzysztof Golwiej, sytuacja uległa zmianie i trenerzy kadry mogą podjąć decyzję o starcie kolarzy i kolarek w zawodach z cyklu Pucharu Narodów w Hongkongu.

Puchar Narodów to nowy cykl, który ma zastąpić Puchar Świata. Planowo pod tym szyldem miały zostać rozegrane trzy imprezy – w Newport, Hongkongu i Cali. Zawody w Walii zostały jednak odwołane i na obecną chwilę nie wiadomo, czy zamiast tego zostanie zorganizowana dodatkowa runda Pucharu Narodów. Zmagania w Hongkongu zaplanowane są w terminie 13-16 maja, natomiast te w Cali mają odbyć się od trzeciego, do szóstego czerwca.

Poprzedni artykułMemorial Alfonso Ceci 2021: Karolina Karasiewicz wygrywa scratch, Daria Pikulik triumfuje w wyścigu punktowym
Następny artykułMemorial Alfonso Ceci 2021: Łucja Pietrzak zwycięża w omnium
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.