fot. UEC

Jak poinformował Jos Smets w wywiadzie z Het Nieuwsblad, torowe mistrzostwa Europy elity 2021 odbędą się w czerwcu.

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym początkowo miały odbyć się w lutym, jednak zostały przełożone o kilka miesięcy i odbędą się w terminie 23-27 czerwca – poinformował prezydent torowej komisji UEC – Jos Smets – w rozmowie z belgijską gazetą Het Nieuwsblad. Na razie nie wiadomo, gdzie impreza zostanie zorganizowana, jednak jak mówi Smets, jest wiele różnych opcji.

Zmiana terminu mistrzostw Europy (dotychczas odbywały się jesienią) jest spowodowana reorganizacją międzynarodowego, torowego kalendarza. Od przyszłego sezonu w pierwszym półroczu rozgrywane będą mistrzostwa Europy oraz UCI Torowy Puchar Narodów (3 odsłony). W drugiej części sezonu zawodnicy będą rywalizować w mistrzostwach świata oraz w nowym cyklu zawodów – UCI Torowa Liga Mistrzów. Na przełomie lipca i sierpnia 2021 roku odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio. Oznacza to, że mistrzostwa Europy będą ostatnim dużym sprawdzianem przed tą imprezą.

Jos Smets podał także termin rozgrywania młodzieżowych mistrzostw Europy. Będą one rozgrywane od 17 do 22 sierpnia. Lokalizacja zawodów nie jest jeszcze znana, ale będzie ona zależeć od miejsca organizacji mistrzostw Europy elity.

Poprzedni artykułNowy rekord świata juniorów w drużynowym wyścigu na dochodzenie
Następny artykułTokio 2020: Torowe zawody testowe w terminie Pucharu Narodów
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.