fot. British Cycling

Wczoraj opublikowano nową wersję kalendarza zawodów testowych przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, które odbędą się w przyszłym roku. Na liście znalazło się 18 konkurencji olimpijskich, w tym kolarstwo torowe.

Torowy „Test Event” ma odbyć się 25 kwietnia przyszłego roku na welodromie w Izu, gdzie trzy miesiące później zawodnicy będą rywalizować podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W trakcie zawodów testowych sprawdzane będą poszczególne aspekty techniczne związane z organizacją zawodów, w tym te dotyczące pandemicznych obostrzeń.

Co zaskakujące, zawody testowe zostały zaplanowane w terminie, w którym będzie odbywała się jedna z trzech odsłon nowego cyklu UCI – Pucharu Narodów. W dniach 22-25 kwietnia 2021 kolarze i kolarki będą rywalizować w walijskim Newport. Dodatkowo impreza będzie trwała zaledwie jeden dzień – o trzy mniej niż początkowo planowano. Na obecną chwilę szczegółowy program wydarzenia nie jest znany.
https://twitter.com/Tokyo2020/status/1332262951546482689?s=20
Źródło: trackpiste.com

Poprzedni artykułMistrzostwa Europy odbędą się w czerwcu
Następny artykułMateusz Rudyk: „Wierzę, że mogę walczyć z Holendrami jak równy z równym” (wywiad)
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.