Kolejny dzień mistrzostw Europy w Anadii i kolejny medal. Brązowy krążek w omnium wywalczył junior Dawid Łątkowski.

Dawid Łątkowski rozpoczął omnium dość spokojnie. Na otwarcie w scratchu finiszował na dziesiątym miejscu. Dużo aktywnie pojechał w wyścigu tempowym, w którym zajął drugą pozycję. Piąta lokata w wyścigu eliminacyjnym pozwoliła mu myśleć o medalu. Miejsce na podium zapewniła mu jego znakomita postawa w wyścigu punktowym. Jako jeden z trzech kolarzy nadrobił dwa okrążenia. Z wynikiem 142 punktów zakończył wielobój na trzecim miejscu ze stratą pięciu oczek do Hiszpana Hectora Alvareza Martineza oraz punktu do Włocha Matteo Fiorina.

W omnium juniorek wystartowała Martyna Szczęsna. W scratchu była 12., w wyścigu tempowym 6., a w eliminacyjnym 8. W wyścigu punktowym nadrobiła okrążenie, ale ostatecznie zajęła szóstą pozycję. Triumfowała Belgijka Hesters. Niestety, Laura Rybkiewicz nie ukończyła wyścigu punktowego do lat 23. Medale zdobyły Irlandka Lara Gillespie, Holenderka Maike van der Duin i Ukrainka Tetiana Jaszczenko. Wśród mężczyzn siódme miejsce zajął Radosław Frątczak, który wygrał ostatni sprint, a łącznie zgromadził 25 punktów. Zabrakło nadrobionego okrążenia, czego dokonało sześciu najlepszych kolarzy, w tym złoty medalista Belg Noah Vandenbranden.

W wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego juniorek triumfowała Viorica Georgette Rand z Wielkiej Brytanii. Nikola Jankowska zajęła 11. miejsce, a Paulina Hojka była 14. Najlepszą sprinterką w kategorii młodzieżowej została Alessa-Catriona Propster, która w finale zwyciężyła 2:0 z Emmą Finucane. Właśnie z Brytyjką w ćwierćfinale przegrała Nikola Seremak. W sprincie juniorów Kamil Kordalski i Kacper Kwiatek przegrali swoje wyścigi już w 1/8 finału. Wygrał Pete-Collin Flemming z Niemiec.