Za nami już przedostatni dzień mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów w Anadii. Srebrny medal w wyścigu punktowym juniorów wywalczył Patryk Goszczurny.

Jedną z sobotnich konkurencji były juniorskie wyścigi punktowe. Po srebrny medal sięgnął Patryk Goszczurny. 17-latek z Kalisza nadrobił okrążenie, wygrał jeden ze sprintów i był drugi na mecie. Zdobył 39 punktów, a trzeci Ramazan Yilmaz i czwarty Heorhii Chyzhykov zanotowali po 30 punktów. Bezkonkurencyjny był Włoch Juan David Sierra, który triumfował z dorobkiem 70 oczek (dwie nadrobione rundy). Wśród juniorek Weronika Wąsaty zajęła piąte miejsce, a do walki o podium zabrakło jej nadrobionego okrążenia. Triumfowała Niemka Sea Littbarski-Gray.

Rozegrane zostały także wyścigi omnium w kategorii do lat 23. Olga Wankiewicz w scratchu zajęła trzecie miejsce. W wyścigu tempowym była siódma, a potem znakomicie zaprezentowała się w wyścigu eliminacyjnym, plasując się na drugiej pozycji. W wyścigu punktowym nie zdobyła żadnych punktów i z dorobkiem 105 punktów zakończyła rywalizację na piątym miejscu. Wygrała Irlandka Lara Gillespie z rezultatem 126 oczek.

Wśród mężczyzn Kacper Majewski rozpoczął zmagania od piątej pozycji w scratchu. Wyścig tempowy zakończył na drugim miejscu, a eliminacyjny na czwartym. Przed finałową konkurencją plasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Niestety, w wyścigu punktowym Polak uaktywnił się dopiero pod koniec rywalizacji, zajmując trzecie miejsca na dwóch ostatnich premiach. Majewski zakończył omnium z wynikiem 111 punktów na czwartym miejscu ze stratą dwóch oczek do trzeciego Holendra Elmara Abma, który wygrał sprint na linii mety. Wygrał Tim Torn Teutenberg (142 pkt.) przed Timem Waflerem (118 pkt.).

Kacper Kwiatek finiszował na piątej pozycji w finale keirinu juniorów. Wygrał Niemiec Pete-Collin Flemming. Julian Gabrusiewicz został sklasyfikowany na 13. miejscu. Żadna z naszych juniorek nie zdołała awansować do finału. Natalia Walecka była ósma, a Matylda Głowacka dziewiąta. Polacy szybko pożegnali się z rywalizacją w sprincie młodzieżowców. Mateusz Sztrauch był 21. w eliminacjach, a Konrad Burawski w 1/8 finału przegrał z Włochem Mattią Predomo. Ten w finale przegrał z Holendrem Tijmenem van Loonem. W wyścigu na 500 metrów U23 kobiet wygrała Brytyjka Rhianna Parris-Smith z czasem 34,129. Natalia Wężyk zajęła 13. miejsce z wynikiem 36,468.