2023 UEC Juniores & U23 - Track European Championships - Anadia - 10/07/2023 - - photo Tommaso Pelagalli/SprintCyclingAgency©2023

W portugalskiej Anadii rozpoczęły się mistrzostwa Europy młodzieżowców i juniorów w kolarstwie torowym. Pierwszego dnia medal dla Polski zdobyła Olga Wankiewicz. W kategorii U23 zajęła drugie miejsce w wyścigu indywidualnym.

W wyścigu indywidualnym do lat 23 wystartowały Olga Wankiewicz i Anna Długaś. Pierwsza z nich uzyskała w eliminacjach czas 3:33,576 i był to wynik słabszy tylko od osiągniętego przez Brytyjkę Kate Richardson. Długaś zajęła szóste miejsce. W finale Wankiewicz również okazała się wyraźnie wolniejsza od Richardson i zdobyła srebrny medal. Wśród mężczyzn Kacper Majewski i Adam Woźniak zajmując piątą i szóstą pozycję, uplasowali się tuż za strefą medalową. Pierwszemu z nich do awansu zabrakło ponad sekundy. Triumfował Josh Charlton z Wielkiej Brytanii.

Wyniki – wyścig indywidualny U23 kobiet

Wyniki – wyścig indywidualny U23 mężczyzn

Nasi juniorzy byli blisko podium w scratchu. Eliza Rabażyńska finiszowała na czwartym miejscu za Niemką Magdaleną Fuchs, Włoszką Vittorią Grassi i Belgijką Laerke Expeels. Wśród juniorów okrążenie nadrobili Włoch Davide Stella i Turek Ramazan Yilmaz. W walce o brąz najlepszy okazał się Francuz Paolo Laruelle. Szymon Wiśniewski uplasował się na piątym miejscu.

Wyniki – scratch juniorek

Wyniki – scratch juniorów

W wyścigu eliminacyjnym do lat 23 Maja Wróblewska zajęła dziewiąte miejsce. Wygrała Maike van der Duin z Holandii, co nie było niespodzianką. Wśród młodzieżowców triumfował Niemiec Tim Torn Teutenberg. Radosław Frątczak odpadł w połowie wyścigu i został sklasyfikowany na 11. pozycji.

Wyniki – eliminacyjny U23 kobiet

Wyniki – eliminacyjny U23 mężczyzn

Juniorskie drużyny uplasowały się tuż za podium w sprincie. Joachim Adamcio, Kamil Kordalski i Kacper Kwiatek w wyścigu o brąz przegrali z Belgami o 286 tysięcznych. W finale Niemcy pokonali Francuzów. Natalia Głowacka, Nikola Jankowska i Natalia Walecka w rywalizacji o trzecie miejsce przegrały z Włoszkami. W finale Brytyjki wygrały z Niemkami.

Wyniki – sprint drużynowy juniorów

Wyniki – sprint drużynowy juniorek

Poprzedni artykułMłodzieżowe Mistrzostwa Polski 2023: Wyniki trzeciego dnia rywalizacji
Następny artykułMistrzostwa Europy U23 i juniorów 2023: Kolejne medale reprezentantów Polski