fot. Piotr Łabiziewicz

Jak dowiedziała się nasza redakcja, Reprezentacja Polski nie weźmie udziału w Pucharze Narodów w Hongkongu. Oficjalne oświadczenie Polskiego Związku Kolarskiego ma się ukazać jeszcze dziś.

Zawody w Hongkongu (13-16 maja) planowo miały być drugą rundą Pucharu Narodów, jednak ze względu na odwołanie pierwszej odsłony – w walijskim Newport – otworzą one nowy cykl, który ma zastąpić Puchar Świata. Niedawno na stronie internetowej Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) opublikowano listę zgłoszeń do zawodów, na której znalazło się ponad 30 klubów i reprezentacji narodowych. W tym gronie nie ma niestety Polaków i Polek.

Wniosek z tego jest bardzo prosty – reprezentacja Polski nie weźmie udziału w pierwszych zawodach z cyklu Pucharu Narodów. Polski Związek Kolarski potwierdził nam, że dziś (22 kwietnia) na jego stronie internetowej ukaże się komunikat w tej sprawie.

Brak udziału reprezentacji Polski w Pucharze Narodów jest bardzo złą informacją – do Igrzysk Olimpijskich, zawodów w Hongkongu, pozostało już tylko kilka imprez, w których zawodniczki i zawodnicy będą mogli rywalizować z najlepszymi kolarzami i kolarkami na świecie.

Listę zgłoszeń do zawodów można tutaj – kobiety, mężczyźni.