fot. prywatne archiwum Nikoli Sibiak

Dziś ostatni dzień rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Fiorenzuoli. Po pięciu dniach mistrzostw, Biało-Czerwoni zgromadzili 12 medali, a dziś będą mieli szansę na poprawę tego wyniku. Krążki zostaną rozdane w ośmiu konkurencjach.

Cały wtorek upłynie pod znakiem omnium, w którym walczyć będą wszystkie kategorie. Polskę reprezentować będą: Nikola Wielowska (juniorki), Radosław Frątczak (juniorzy), Wiktoria Pikulik (kobiety do lat 23.) i Filip Prokopyszyn (mężczyźni do lat 23.).

Orlicy i orliczki będą też rywalizować w keirinie. W biało-czerwonych barwach w tej konkurencji zobaczymy Nikola Sibiak i Nikola Seremak (kobiety do lat 23.) oraz Mateusz Miłek i Mateusz Sztrauch (mężczyźni do lat 23.). Dziś rozegrane zostaną też wyścigi jazdy na czas orlików i juniorek. O jak najlepszy wynik powalczą w nich Joanna Błaszczak i Natalia Nieruchalska.

Program mistrzostw można znaleźć tutaj. Impreza będzie transmitowana od godziny 13:00 na stronie uec.ch, a zmagania można śledzić na żywo za pomocą live timingu.