fot. UEC

Dziś na welodromie we włoskiej Fiorenzuoli rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Korowym, które potrwają do wtorku.

Imprezę o godzinie 9:00 rozpoczną kwalifikacje drużynowego wyścigu na dochodzenie juniorów. Polacy wystąpią w składzie Radosław Frątczak, Kacper Majewski, Mateusz Sawicki i Adam Woźniak. Następnie do rywalizacji w tej samej konkurencji przystąpią orliczki. Na starcie staną cztery drużyny, w tym Polki – Karolina Kumięga, Karolina Lipiejko, Wiktoria Pikulik i Anna Sagan.

Później w kwalifikacjach sprintu drużynowego walczyć będą juniorki i juniorzy. Polskę reprezentować będą Joanna Błaszczak, Natalia Nieruchalska i Nikola Wielowska oraz Konrad Burawski, Maciej Fąk i Tomasz Grzesiak. Ostatnimi konkurencjami sesji porannej będą kwalifikacje indywidualnego wyścigu na dochodzenie juniorek i orlików. W biało-czerwonych barwach pojadą Natalia Krześlak i Zuzanna Olejniczak. W rywalizacji mężczyzn do lat 23. nie zobaczymy naszych reprezentantów, ale mimo tego warto zwrócić uwagę na tę konkurencję. Wystąpią w niej bowiem tacy kolarze jak Jonathan Milan (Włochy), Ivan Smirnov (Rosja) czy Felix Gross (Niemcy).

W sesji popołudniowej czekają nas finały wspomnianych wyżej konkurencji oraz wyścig eliminacyjny orlików i zmagania juniorek i juniorów w scratchu. Polskę będą reprezentować odpowiednio Szymon Potasznik, Nikola Wielowska i Julian Kot.

Program mistrzostw można znaleźć tutaj. Impreza będzie transmitowana od godziny 13:00 na stronie uec.ch, a zmagania można śledzić na żywo za pomocą live timingu.

Poprzedni artykułWim Stroetinga zakończył karierę. Bos, Büchli i Van Riessen zostają w BEAT Cycling Club
Następny artykułMME Fiorenzuola 2020: Pięć medali Biało-Czerwonych na początek!
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.