Polki – Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak – zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym, zdobywając brązowy medal mistrzostw Europy w Monachium. Na tej samej pozycji w scratchu uplasowała się Nikola Wielowska.

Sprint drużynowy

W sesji popołudniowej rozegrano finały konkurencji drużynowych – sprintu i wyścigu na dochodzenie. Zmagania w sprincie drużynowym kobiet zakończyły się triumfem Niemek (Emma Hinze, Lea Sophie Friedrich, Pauline Grabosch; 38,061 s), które w finałowym biegu pokonały reprezentantki Holandii (Kyra Lamberink, Shanne Braspennincx, Hetty van der Wouw; 38,304 s). Podium uzupełniły Polki (Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Nikola Sibiak), uzyskując czas 39,164 s. Reprezentantki Polski były tym samym lepsze od Francuzek (Taky Marie Divine Kouame, Clara Copponi, Julie Michaux; 39,341 s).

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się główni faworyci, Holendrzy (Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland; 34,639 s), którzy byli zdecydowanie szybsi od Francuzów (Sebastien Vigier, Timmy Gillon, Rayan Helal; 35,516 s). O brązowy medal rywalizowali Brytyjczycy (Alistair Fielding, Jack Carlin, Hamish Turnbull) z Polakami (Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki). 600-metrowy dystans szybciej pokonali kolarze z Wielkiej Brytanii, uzyskując czas 35,173 s. Polacy (35,850 s) zakończyli więc zmagania na czwartej pozycji.

Scratch kobiet

Tempo w 10-kilometrowym wyścigu na kreskę kobiet było bardzo wysokie, ale żadna z kolarek nie decydowała się na atak. Jako pierwsza uczyniła to Kseniia Fedotova (Ukraina), po której przyspieszyła Jude Labastugue (Francja). Francuzka utrzymywała się na czele przez kilka okrążeń, lecz w końcówce została doścignięta przez Jessicę Roberts (Wielka Brytania) i Leę Lin Teutenberg (Niemcy).

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła Anita Yvonne Stenberg (Norwegia), finiszująca przed Brytyjką oraz Nikolą Wielowską, która przecięła linię mety na trzeciej pozycji!

Wszystkie artykuły na temat Mistrzostw Europy w Monachium

Pełne wyniki wszystkich konkurencji

Poprzedni artykułMonachium 2022: Polskie sprinterki i sprinterzy powalczą o brąz
Następny artykułMonachium 2022: Benjamin Thomas dominuje w wyścigu punktowym, Niemki i Francuzi wygrywają na 4 kilometry