Daria Pikulik zajęła trzecie miejsce w omnium kobiet podczas mistrzostw Europy, rozgrywanych w Monachium. To trzeci medal reprezentacji Polski w tych mistrzostwach.

Rywalizacja w omnium kobiet rozpoczęła się od scratchu o długości 7600 metrów. W zmaganiach na kreskę, zakończonych finiszem z grupy, najszybsza była Daria Pikulik, za którą uplasowały się między innymi Rachele Barbieri (Włochy) i Emily Kay (Irlandia). Polka utrzymała prowadzenie w omnium po wyścigu tempowym, gdzie zajęła drugą pozycję. Daria Pikulik nadrobiła okrążenie wraz z Francuzką Clarą Copponi, która wygrała jeden sprint więcej i tym samym sięgnęła po zwycięstwo. Trzecie miejsce zajęła Amalie Dideriksen (Dania).

Jako pierwsza w wyścigu eliminacyjnym odpadła Verena Eberhardt (Austria). Z rywalizacją stosunkowo szybko pożegnała się Maike van der Duin (Holandia), zajmując dziesiątą pozycję. W trzeciej konkurencji omnium triumfowała Clara Copponi, przed Lotte Kopecky (Belgia) i Pfeiffer Georgi (Wielka Brytania). Na piątej pozycji uplasowała się Daria Pikulik. Polka przystąpiła do wyścigu punktowego z dorobkiem 110 oczek. 114 miała natomiast Clara Copponi.

Niedługo po starcie decydującego wyścigu punktowego, na atak zdecydowała się Lea Lin Teutenberg (Niemcy), która zdołała nadrobić okrążenie. Przez ponad 20 kolejnych okrążeń, dochodziło do wielu przyspieszeń, jednak większość akcji kończyło się dość szybko. Powiódł się dopiero bardzo mocny odjazd, w którym znalazły się: Daria Pikulik, Clara Copponi, Rachele Barbieri oraz Anita Yvonne Stenberg (Norwegia).

Dzięki zdublowaniu stawki i zdobywaniu punktów na lotnych finiszach, pierwsze trzy zawodniczki znacznie zdystansowały się od pozostałych. Widząc przewagę Francuzki, Polki i Włoszki, za odrabianie strat wzięły się między innymi: Maike van der Duin (Holandia) i Lotte Kopecky, a następnie Pfeiffer Georgi, Emily Kay, Anita Yvonne Stenberg i Maria Martins (Portugalia). Wszystkie te zawodniczki powiększyły swój dorobek o 20 punktów.

Po chwili kolejny raz stawkę zdublowały Daria Pikulik, Clara Copponi i Rachele Barbieri. Na niespełna 40 okrążeń do mety doszło do sporej kraksy, w której ucierpiały: Petra Sevcikova (Czechy), Ganna Solovei (Ukraina), Johanna Kitti Borissza (Węgry), Alzbeta Bacikova (Słowacja) i Argiro Milaki (Słowacja). By udzielić pomocy poszkodowanym zawodniczkom, a także naprawić tor, wyścig został przerwany na kilkadziesiąt minut. W zmaganiach prowadziła wtedy Clara Copponi (165) przed Darią Pikulik (157).

Polka znakomicie wznowiła rywalizację, wygrywając dwa finisze, dzięki czemu zbliżyła się do Clary Copponi na 4 punkty. Kilkanaście okrążeń przed metą, na czele aktywnie zaczęła jechać Rachele Barbieri. Jej liczne próby ataku zakończyły się powodzeniem – Włoszka nadrobiła okrążenie, wysuwając się tym samym na prowadzenie w klasyfikacji generalnej omnium.

O wszystkim miał zadecydować ostatni, podwójnie punktowany finisz – żadna z zawodniczek z czołowej trójki nie zdołała jednak na nim zapunktować. W rywalizacji zwyciężyła Rachele Barbieri (174 punkty), przed Clarą Copponi (171 punktów) oraz Darią Pikulik (167 punktów), która zdobyła brązowy medal.