fot. Tissot Track Cycling Nations Cup Cali

Finałowego dnia mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, rozgrywanych na 200-metrowym welodromie w Monachium, kobiety i mężczyźni rywalizowali w keirinie. Srebrny medal zdobyła Urszula Łoś.

Obie polskie reprezentantki – Marlena Karwacka i Urszula Łoś – zakwalifikowały się do półfinału keirinu kobiet. Pierwsza z nich w swoim biegu zajęła piątą pozycję, co dawało start w finale B, natomiast Urszula Łoś uległa jedynie Lei Sophie Friedrich (Niemcy), aktualnej mistrzyni świata.

W rywalizacji o złoto czołowa dwójka prezentowała się identycznie – pierwsze miejsce zajęła Lea Sophie Friedrich, a za nią uplasowała się Urszula Łoś. Trzecie miejsce zajęła Olena Starikova (Ukraina).

W finale B, o siódme miejsce, najszybsza była Laurine van Riessen (Holandia), a Marlena Karwacka zajęła drugą pozycję, co w ostatecznym rozrachunku dało ósmą lokatę.

Dla Urszuli Łoś to drugi medal w tych mistrzostwach. Wraz z Marleną Karwacką i Nikolą Sibiak uplasowały się na trzeciej pozycji. Polka bardzo dobrze zaprezentowała się też w sprincie, bijąc rekord kraju na 200 metrów ze startu lotnego (10,749 s).

Pełne wyniki wszystkich konkurencji

Wszystkie artykuły na temat Mistrzostw Europy w Monachium

Poprzedni artykułMonachium 2022: Zapowiedź szóstego dnia rywalizacji
Następny artykułMonachium 2022: Rafał Sarnecki piąty w keirinie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.