Przed nami ostatni dzień zmagań w torowych mistrzostwach Europy. Do końca rywalizacji pozostały już tylko cztery konkurencje – keirin i madison kobiet i mężczyzn.

O godzinie 14.00 rozpocznie się dziś rywalizacja na torze, wchodząca w skład mistrzostw Europy. Na początek rozegrane zostaną pierwsze rundy i repasaże keirinu. Wśród kobiet wystartują dwie reprezentantki Polski – Urszula Łoś i Marlena Karwacka. Jeśli chodzi o faworytki do zwycięstwa, należy zwrócić uwagę na Niemki – będącą w rewelacyjnej formie Emmę Hinze oraz Leę Sophie Friedrich, aktualną mistrzynię świata i Europy. Nie można lekceważyć też Holenderek, Laurine van Riessen i Steffie van der Peet, a także Francuzki Mathilde Gros, która w tym roku wygrała jeden z Pucharów Narodów.

O miejsce w czołówce mogą powalczyć też: Olena Starikova (Ukraina) – srebrna medalistka mistrzostw świata, a także Nicky Degrendele (Belgia), Sophie Capewell (Wielka Brytania) czy Taky Marie Divine Kouame (Francja).

W zmaganiach mężczyzn zobaczymy natomiast Patryka Rajkowskiego, który w ubiegłym roku zakwalifikował się do finału mistrzostw Europy, oraz Rafała Sarneckiego. Na liście startowej ponownie nie znaleźli się natomiast główni faworyci – Jeffrey Hoogland i Harrie Lavreysen (Holandia). Pod ich nieobecność, rywalizacja może wyglądać niezwykle ciekawe – wśród kolarzy, mogących powalczyć o najwyższe pozycje, są między innymi: Sebastien Vigier, Melvin Landerneau (Francja), Vasilijus Lendel (Litwa), Maximilian Doernbach (Niemcy), Tijmen van Loon (Holandia), Hamish Turnbull (Wielka Brytania) czy Matteo Bianchi (Włochy).

Wieczorem rozegrane zostaną wyścigi madison mężczyzn i kobiet. Wśród panów, tytułu sprzed roku bronić będą Jan-Willem van Schip i Yoeri Havik z Holandii. W domowych mistrzostwach szczególnie zmotywowani będą też byli mistrzowie świata w tej konkurencji – Theo Reinhardt i Roger Kluge. W kontekście walki o czołowe lokaty należy zwrócić uwagę też na takie pary, jak: Robbe Ghys/Fabio Van den Bossche (Belgia), Elia Viviani/Michele Scartezzini (Włochy), Thomas Boudat/Donavan Grondin (Francja), Sebastian Mora Vedri/Albert Torres Barcelo (Hiszpania), Diogo Narcisio/Iuri Leitao (Portugalia), Rhys Britton/William Tidball (Wielka Brytania) oraz Polacy – Bartosz Rudyk/Wojciech Pszczolarski.

W zmaganiach kobiet polską parę utworzą natomiast siostry Daria i Wiktoria Pikulik. Z dobrej strony w Monachium mogą pokazać się też srebrne medalistki ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich i mistrzostw Europy – Julie Leth i Amalie Dideriksen. O medale mogą powalczyć też takie duety, jak: Clara Copponi/Marion Borras (Francja), Silvia Zanardi/Rachele Barbieri (Włochy), a także Pfeiffer Georgi/Neah Evans (Wielka Brytania).

Transmisja

Od 13.50 – Player/GCN+

Od 14.00 – sport.tvp.pl

Od 16.30 – Player/GCN+, sport.tvp.pl/TVP Sport

Od 17.30 – Eurosport 1

Wszystkie artykuły na temat Mistrzostw Europy w Monachium

Pełne wyniki wszystkich konkurencji

Poprzedni artykułMonachium 2022: Daniel Staniszewski piąty w omnium
Następny artykułMonachium 2022: Urszula Łoś ze srebrem w keirinie!
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.