fot. UEC

W Pruszkowie trwają mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Drugiego dnia nie zabrakło kolejnych ciekawych rywalizacji.

W scratchu najlepsza okazała się Daria Pikulik. Reprezentantka Nowatex Ziemia Darłowska wyprzedziła Karolinę Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) i Łucję Pietrzak (Mat Atom Deweloper Wrocław). Wśród mężczyzn wygrał Miłosz Mielczarek z KS Społem Łodź. Podium uzupełnili Damian Sławek (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier) i Wojciech Pszczolarski (TUFO Pardus Prostejov).

Daria Pikulik zdobyła złoty medal także w wyścigu eliminacyjnym. W tej konkurencji elity mężczyzn wygrał Filip Prokopyszyn z Klubu Kolarskiego Tarnovia. Najlepszym juniorem młodszym został Kacper Chrystek (UKS Koźminianka Koźminek), a najlepszą juniorką młodszą była Iga Wiklińska (ALKS Stal Zaxy Huge Grudziądz). W finale wyścigu indywidualnego Justyna Kaczkowska wyprzedziła koleżanką klubową z Mat Atom Deweloper Wrocław, Łucję Pietrzak. Wśród mężczyzn najlepszy był Wojciech Ziółkowski (NTS Spectrumbike-Elmar-Level Up).

W finale keirinu wystartowało 4 kolarzy ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Jednak po zwycięstwo sięgnął Kamil Kuczyński z GK Piast Szczecin. Medale wywalczyli także kolarze grupy z Grudziądza – Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki. Wśród pań najszybsza była Urszula Łoś ze Stali Grudziądz. Polska sprinterka wyprzedziła zawodniczki Nowatexu Ziemii Darłowska – Nikolę Sibiak i Marlenę Karwacką.

Nie było niespodzianki w wyścigu na kilometr ze startu zatrzymanego. Wygrał Krzysztof Maksel (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) z czasem 1:00,952. Podium uzupełnili Sarnecki i Kuczyński. Na 500 metrów triumfowali: Julita Jagodzińska (Klub Kolarski Tarnowia) w elicie kobiet, Joanna Błaszczak (UKS TFP Jedynka Kórnik) w juniorkach młodszych i Mateusz Przymusiński (UKS TFP Jedynka Kórnik) w juniorach młodszych.

Wyniki

 

Poprzedni artykułMP 2019: Wyniki pierwszego dnia
Następny artykułMP 2019: Wyniki trzeciego dnia
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.