fot. Michał Kapusta / Natorze.pl

Pomimo wielu problemów na torze w Pruszkowie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym, które są ostatnią próbą przed mistrzostwami Europy. Za nami pierwszy dzień zawodów.

W finale wyścigu drużynowego kobiet TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team (Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Karolina Kumięga, Paulina Pastuszek) wygrał z Mat Atom Deweloper Wrocław (Oliwia Majewska, Łucja Pietrzak, Weronika Humelt, Justyna Kaczkowska). Wśród mężczyzn najlepszy okazał się zespół ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz w składzie: Adrian Tekliński, Bartosz Rudyk, Dawid Migas i Łukasz Michalski.

Stal Grudziądz triumfowała także w sprincie drużynowym. Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki wygrali w finale z ekipą GK Piast Szczecin (Maciej Bielecki, Mateusz Miłek, Krzysztof Patora). W sprincie kobiet po złoto sięgnęły Marlena Karwacka i Nikola Sibiak z Nowatex Ziemia Darłowska. Drugie były Julita Jagodzińska i Aleksandra Tołomanow z Klub Kolarski Tarnovia.

W wyścigu punktowym najlepszy okazał się Alan Banaszek, który zdobył 83 punkty. Podium uzupełnili Wojciech Pszczolarski i Filip Prokopyszyn. Medale w rywalizacji kobiet wywalczyły Daria Pikulik, Karolina Karasiewicz i Nikol Płosaj. W kategorii junior młodszy wygrał Julian Kot (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), a wśród juniorek młodszych najlepsza była Roksana Pasternak (KTK Kalisz). W tej samej kategorii w scratchu triumfowali Iga Wiklińska (ALKS Stal Zaxy Huge Grudziądz) i Jakub Lewandowski (KS Społem Łódź).

Wyniki

Poprzedni artykułWojciech Pszczolarski nie wystartuje na mistrzostwach Europy
Następny artykułMP 2019: Wyniki drugiego dnia
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.