Już za niecały miesiąc w Apeldoornie odbędą się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Nie wystartuje w nich Wojciech Pszczolarski.

W miniony weekend Pszczolarski wystartował w Orlen Grand Prix Polski na torze w Pruszkowie. W madisonie razem z Bartoszem Rudykiem zajął 3. miejsce, a w wyścigu punktowym był 9. Jego kolejnym startem będą mistrzostwa Polski, które mają odbyć się pomimo problemów na torze w Pruszkowie.

Reprezentant Polski nie pojawi się na mistrzostwach Europy, które będą pierwszą ważną imprezą na początku nowego sezonu torowego. Rok temu w Glasgow Wojciech Pszczolarski zdobył złoty medal w wyścigu punktowym. W madisonie razem z Danielem Staniszewskim zajął 6. miejsce.

Pszczolarski wystartuje w Światowych Igrzyskach Wojskowych, których termin pokrywa się z mistrzostwami Europy w Apeldoornie, a także zawodami Six Day Series w Londynie. Polski kolarz zapowiada start na inauguracji Pucharu Świata w Mińsku na początku listopada.

Do ogłoszenia składu reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy zostało jeszcze trochę czasu. Możliwe, że partnerem Daniela Staniszewskiego w madisonie będzie Filip Prokopyszyn. Duet ten triumfował na Grand Prix Polski.

PKN Orlen Grand Prix Poland 2019 kończę na 3. miejscu w Madisonie i 9. miejscu w wyścigu punktowym. W przyszłym tygodniu…