Reprezentacja Polski ma już na swoim koncie dwa złote medale mistrzostw świata juniorów i juniorek, rozgrywanych w Tel Awiwie. W dzisiejszym scratchu juniorów triumfował Dominik Ratajczak.

Średniodystansowcy rywalizowali dziś w scratchu, w którym znakomicie poradził sobie Dominik Ratajczak. Reprezentant Polski sięgnął po złoty medal, dublując resztę stawki. Na podium uplasowali się też Daniil Yakovlev (Ukraina) i Zak Erzen ze Słowenii. Dla Dominika Ratajczaka jest to drugi medal międzynarodowej imprezy mistrzowskiej w karierze – w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Apeldoorn.

Dla Reprezentacji Polski jest to drugi medal w tych mistrzostwach – wczoraj, również w scratchu, złoto zdobyła Maja Tracka.

Juniorki walczyły natomiast o medale w wyścigu eliminacyjnym, w którym triumfowała Czeszka Barbora Nemcova, pokonując Annę Kolyzhuk (Ukraina) i Isabel Sharp (Wielka Brytania). Reprezentantka Polski – Eliza Rabażyńska – zajęła 20. pozycję.

Oprócz tego rozegrano dziś finałowe biegi w drużynowych wyścigach na dochodzenie. Wśród juniorek najlepsze okazały się Francuzki (Clemence Chereau, Aurore Pernollet, Heidi Gaugain, Lara Lallemant; 4:25,480), które w finale pokonały Włoszki (Martina Sanfilippo, Federica Venturelli, Francesca Pellegrini, Valentina Zanzi, Vittoria Grassi; 4:33,800). Trzecie miejsce zajęły Niemki (Justyna Czapla, Magdalena Fuchs, Seana Littbarski Gray, Hannah Kunz, Jette Simon; 4:32,665). Polki (Eliza Rabażyńska, Zuzanna Chylińska, Martyna Szczęsna, Anna Długaś) zakończyły zmagania na wczorajszych kwalifikacjach i uplasowały się na dziewiątej pozycji.

W zmaganiach juniorów złoty medal zdobyli Włosi (Renato Favero, Alessio Delle Vedove, Luca Giaimi, Matteo Fiorin, Andrea Raccagni Noviero) uzyskując czas 3:58,853. Podium uzupełnili Niemcy (Tobias Muller, Ben Jochum, Bruno Kessler, Jasper Schroeder, Leon Arenz; 4:00,779) i Nowozelandczycy (Kyle Aitken, Lewis Johnston, Joel Douglas, Oliver Watson Palmer, Edward Pawson; 4:10,330). Polacy nie startowali.

Medale rozdano też w keirinie juniorów, w którym zwyciężył Mattia Predomo (Włochy), pokonując Francisco Jaramillo (Kolumbia) i Ayato Abe (Japonia). Marcin Marciniak z powodu kraksy w półfinale nie wystartował w biegu o 7. miejsce. Drugi z Polaków – Radosław Laskowski – zakończył zmagania na repasażach.

W kwalifikacjach i pierwszych rundach sprintu rywalizowały natomiast juniorki. Zmagania wyłoniły najlepszą czwórkę, w której znalazły się: Na Yunseo, Kim Chaeyeon (Korea Południowa; pierwsza para 1/2 finału), a także Clara Schneider (Niemcy) i Julie Nicolaes (Belgia; druga para 1/2 finału). Natalia Głowacka zakończyła rywalizację na 1/8 finału, gdzie uległa Koreance Kim Chaeyeon.