Trzeciego dnia rywalizacji w mistrzostwach świata juniorów zawodnicy i zawodniczki rywalizowały w sprincie, omnium, wyścigu punktowym i indywidualnym wyścigu na dochodzenie.

Omnium juniorek

Od początku wieloboju kobiet dobrze radziła sobie Amerykanka Kaia Schmid ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka prowadziła po trzech konkurencjach – scratchu, wyścigu tempowym i wyścigu eliminacyjnym (112 punktów). Niewiele traciły do niej Inna Abaidullina (Rosja; 106 punktów), Yuli van der Molen (Holandia; 104 punkty) i Valentina Basilico (Włochy; 100 punktów). Na piątej pozycji przed wyścigiem punktowym plasowała się Olga Wankiewicz (92 punkty).

W wyścigu punktowym Rosjanka Inna Abaidullina wyprzedziła Kaię Schmid (118 punktów) i z dorobkiem 122 punktów sięgnęła po zwycięstwo. Podium, dzięki wyższemu miejscu na finiszu, uzupełniła Valentina Basilico (110 punktów). Olga Wankiewicz uplasowała się na szóstej pozycji (97 punktów).

Wyniki

Wyścig punktowy juniorów

Mistrzem świata juniorów w wyścigu punktowym został Kanadyjczyk Dylan Bibic, który zgromadził na swoim koncie 56 punktów. Z tym samym wynikiem – 50 oczek – zmagania ukończyli Radovan Stec (Czechy) i Mikhail Postarnak (Rosja). Drugie miejsce zajął jednak Czech, który finiszował wyżej w ostatnim sprincie. Dominik Ratajczak uplasował się na czternastej pozycji.

Wyniki

Sprint juniorek

W finałach sprintu juniorek najlepsza była Alina Lysenko (Rosja), która w biegach o złoto pokonała Allę Biletską z Ukrainy. Podium uzupełniła Kazaszka Yuliya Golubkova – była ona lepsza od Mii Deye ze Stanów Zjednoczonych.

Wyniki zostaną dodane, gdy pojawią się na stronie organizatora

Sprint juniorów

Polacy – Marcin Marciniak i Mateusz Przymusiński – odpadli z rywalizacji w sprincie w 1/8 finału, w biegach z Davide Shekalashvilim (Rosja) i Włochem Daniele Napolitano. Kolarze, którzy wyeliminowali Biało-Czerwonych zmierzą się kolejno z Nikitą Kalachnikiem (Rosja) i Umarem Hasbullahem z Malezji.

Pozostałe dwie pary ćwierćfinałowe stworzą Mohd Akmal Nazimi Jusena (Malezja) i Mattia Predomo (Włochy), a także Willy Leonhard Weinrich (Niemcy) i Kirill Kurdidi (Kazachstan).

Lista startowa ćwierćfinałów

Indywidualny wyścig na dochodzenie juniorów

Do finału A zakwalifikowali się Jasper Schroeder (Niemcy) i Samuele Bonetto (Włoch), natomiast do biegu o brąz awansowali Andrea Violato (Włochy) i Ben Felix Jochum (Niemcy). W obu wyścigach lepsi byli Włosi – Bonetto uzyskał czas 3:12,351 – o ponad 3 sekundy lepszy od Schroedera, natomiast Andrea Violato przejechał 3 kilometry w 3:14,214. Jego rywalowi zajęło to 3:17,661. Polacy nie startowali.