fot. Egypt 2021

Przed nami przedostatni dzień rywalizacji o medale w mistrzostwach świata juniorów w kolarstwie torowym. W dzisiejszym harmonogramie znalazły się: omnium, sprint, wyścig punktowy, jazda na czas i indywidualny wyścig na dochodzenie.

Zarówno w sesji porannej, jak i wieczornej, juniorzy będą rywalizować w sprincie i omnium. Zmagania w pierwszej z tych konkurencji rozpoczną się od ćwierćfinałów – poprzednie etapy rywalizacji zostały rozegrane wczoraj. Głównymi faworytami są świeżo upieczeni medaliści mistrzostw Europy, Nikita Kalachnik (Rosja) i Willy Leonhard Weinrich (Niemcy).

W omnium Polskę reprezentować będzie Piotr Maślak, który w mistrzostwach Europy zajął siódmą pozycję. Oprócz niego, warto zwrócić uwagę na takich zawodników, jak Benjamin Boos (Niemcy), Radovan Stec (Czechy), Daniil Valgonen (Rosja), Dakota Stein (USA), Dario Igor Belletta (Włochy) czy Jasper Bertels (Belgia).

Juniorki będą rywalizowały dziś w wyścigu punktowym, jeździe na czas i indywidualnym wyścigu na dochodzenie. W jedynej konkurencji ze startu wspólnego będziemy mogli oglądać Maję Tracką. O miejsca w pierwszej trójce mogą powalczyć też takie kolarki, jak Kaia Schmid (USA), Alena Ivanchenko (Rosja), Maria Sigmund (Niemcy), Katsiaryna Rusak (Białoruś) czy Valentina Basilico (Włochy).

Faworytkami do medalowych pozycji w jeździe na czas są Rosjanki – Alina Lysenko i Elizaveta Bogomolova – i Niemka Clara Schneider. Polskę reprezentować będą Natalia Wężyk i Joanna Błaszczak. W indywidualnym wyścigu na dochodzenie zobaczymy natomiast Tamarę Szalińską. Głównymi pretendentkami do złota będą Valeria Valgonen (Rosja) i Franzi Arendt (Niemcy).

Zmagania będą transmitowane na kanale ONTime Sports w serwisie YouTube.

Live timing mistrzostw

Poprzedni artykułMŚ juniorów w Kairze 2021: Dominacja Rosji
Następny artykułMŚ juniorów w Kairze 2021: Tamara Szalińska czwarta w wyścigu na 2 kilometry, Piotr Maślak 6. w omnium
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.