Ostatni dzień mistrzostw świata juniorów w egipskim Kairze kończy się dla reprezentacji Polski utrzymaniem dotychczasowego dorobku medalowego. Blisko zdobycia medalu był Dominik Ratajczak, który w wyścigu eliminacyjnym ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Całą imprezę kadra Polski kończy z dwoma brązowymi medalami wywalczonymi przez juniorów w sprincie drużynowym oraz przez juniorki w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Jest to rezultat solidny. Dla porównania: w roku 2019 podczas czempionatu we Frankfurcie nad Odrą Polacy wywalczyli jedno srebro i dwa brązy, natomiast w 2018 było znacznie lepiej, wtedy kadra wróciła do kraju z jednym złotem, pięcioma srebrami oraz trzema brązami.

Wyścig eliminacyjny juniorzy

W tej konkurencji mieliśmy jednego przedstawiciela, był to Dominik Ratajczak. Polak, który wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym pewnie przebrnął kwalifikacje zajmując w nich 5. lokatę. W finale Dominik zajął 4. miejsce. Koszulkę mistrza świata zdobył Włoch Igor Belletta, srebrny medal pojedzie do Rosji za sprawą Dmitriia Dolzhikova, brąz padł łupem Czecha Matyasa Koblizka.

Keirin juniorki

W keirinie startowały dwie Polki: Natalia Wężyk oraz Joanna Błaszczak. Nasze reprezentantki w 1. rundzie zajęły w swoich biegach kolejno: piąte i trzecie miejsce. Dzięki takim rezultatom nasze zawodniczki musiały wziąć udział w repasażach. Joanna Błaszczak triumfowała w swoim biegu i awansowała do półfinału, a Natalia Wężyk niestety pożegnała się na tym etapie z rywalizacją. Półfinał przyniósł Polce czwartą lokatę i brak awansu do finału medalowego. Joanna pojechała w finale B o miejsca 7-12, gdzie pokonała swoje rywalki, finalnie sklasyfikowana została jako 7. zawodniczka mistrzostw świata. Swój czwarty złoty medal zdobyła Rosjanka Alina Lysenko, srebro padł łupem Niemki Clary Schneider, brąz powędrował do zawodniczki z Ukrainy Ally Biletskiej.

Jazda na czas juniorzy

Na starcie stanęło dwóch reprezentantów Polski: Radosław Laskowski oraz Gracjan Dąbrowski, w kwalifikacjach wywalczyli kolejno 5. i 10. czas, co oznaczało, że do finału (top 8) przeszedł tylko jeden z naszych. W finałowym biegu Laskowski uzyskał czas 1:06.064 i zajął 8. lokatę, zwyciężył Rosjanin Grigorii Skorniakov (1:03.339), o tysięczne pokonał on Niemca Leonharda Weinricha (1:03.339), brązowy medal wywalczył Kazach Kirill Kurdidi (1:03.804).

Madison juniorki

Polki stanęły na starcie w zestawieniu: Olga Wankiewicz oraz Maja Tracka, wywalczyły łącznie 11 punktów co przyniosło finalnie dobrą 6. lokatę. Złoto wywalczyły Rosjanki, srebro Francuzki, brąz zdobyły zawodniczki z Holandii.