fot. Egypt 2021

Ostatniego dnia zmagań w mistrzostwach świata juniorów kolarze i kolarki będą rywalizować w madisonie, keirinie, jeździe na czas i wyścigu eliminacyjnym.

W sesji porannej rozegrane zostaną kwalifikacje do wyścigu eliminacyjnego i jazdy na czas juniorów, a także pierwsza runda keirinu juniorek. W wyścigu eliminacyjnym Polskę reprezentować będzie Dominik Ratajczak, trzeci kolarz młodzieżowych mistrzostw Europy w tej konkurencji. Warto zwrócić też uwagę na Dario Igora Bellettę (Włochy), Matyasa Koblizka (Czechy), Dylana Bibica (Kanada), Gregory’ego Pouvreault (Francja) czy Dmitriia Dolzhikova (Rosja).

W jeździe na czas wystartuje dwóch Polaków – Gracjan Dąbrowski i Radosław Laskowski, którzy w mistrzostwach Europy w Apeldoorn zakończyli zmagania w czołowej dziesiątce. Głównymi faworytami do zajęcia pozycji medalowych będą Willy Leonard Weinrich, Max-David Briese (Niemcy) czy Alexander Popov (Rosja). W keirinie zobaczymy natomiast Natalię Wężyk i Joannę Błaszczak. Zdecydowaną faworytką zmagań jest Alina Lysenko (Rosja), ale o dobry występ mogą pokusić się też Alla Biletska (Ukraina), Anna Jabornikova (Czechy) czy Clara Schneider (Niemcy).

W sesji popołudniowej zarówno juniorki, jak i juniorzy, będą rywalizować w madisonie. W dwójkowej konkurencji w Biało-Czerwonych barwach zobaczymy Piotra Maślaka i Kamila Dolaka, a także Olgę Wankiewicz i Maję Tracką. Wśród mężczyzn faworytami do złota są Niemcy (Benjamin Boos, Nicolas Zippan) i Czesi (Radovan Stec, Matyas Koblizek), a w rywalizacji kobiet o mistrzostwo świata mogą powalczyć między innymi Niemki (Lana Eberle, Jette Simons), Włoszki (Valentina Basilico, Sara Fiorin) i Holenderki (Yuli van der Molen, Nienke Veenhoven).

Zmagania będą transmitowane na kanale ONTime Sports w serwisie YouTube.

Live timing mistrzostw

Poprzedni artykułMŚ juniorów w Kairze 2021: Tamara Szalińska czwarta w wyścigu na 2 kilometry, Piotr Maślak 6. w omnium
Następny artykułMŚ juniorów w Kairze 2021: Potężna Rosja, bez medali dla Polski na zakończenie czempionatu
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.