Reprezentacja Polski jest jedną z 24 drużyn, które od dziś ścigają się w Pucharze Narodów w kolumbijskim Cali (9-12 września).

Dziś rozpoczęła się trzecia odsłona cyklu Pucharu Narodów, która odbywa się w Cali. Początkowo impreza miała zostać zorganizowana przed igrzyskami olimpijskimi, ale, ze względu na niepewną sytuację polityczną w kraju, została przeniesiona na wrzesień.

Na welodromie w Cali zobaczymy między innymi Kenny’ego De Ketele (Belgia), Mathilde Gros czy Rayana Helala (Francja), a także reprezentację Polski. Do Kolumbii poleciało trzech sprinterów i trzy sprinterki – Patryk Rajkowski, Mateusz Miłek, Daniel Rochna, Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak. Dodatkowo w Pucharze Narodów w Cali będą rywalizować Nikol Płosaj, Nikola Wielowska, Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik.

Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować o medale w dziewięciu konkurencjach – drużynowym i indywidualnym wyścigu na dochodzenie i sprincie, omnium, jeździe na czas, madisonie, keirinie oraz wyścigu eliminacyjnym.

Rywalizacja w Pucharze Narodów w Cali będzie transmitowana na facebookowym koncie imprezy (UCI Track Cycling Nations Cup Cali).

Program zawodów, listy startowe i wyniki można znaleźć TUTAJ.

Poprzedni artykułMŚ juniorów w Kairze 2021: Potężna Rosja, bez medali dla Polski na zakończenie czempionatu
Następny artykułPuchar Narodów w Cali: Trzy medale reprezentacji Polski
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.