fot. Egypt 2021

W sobotę w mistrzostwach świata juniorów rywalizowano w omnium, indywidualnym wyścigu na dochodzenie, jeździe na czas, wyścigu punktowym i sprincie.

Indywidualny wyścig na dochodzenie juniorek

Do finału B indywidualnego wyścigu na dochodzenie juniorek zakwalifikowała się nasza jedyna reprezentantka – Tamara Szalińska. W biegu o brąz zmierzyła się z Franzi Arendt (Niemcy). Niemka uzyskała czas 2:24,219, dzięki czemu pokonała Tamarę Szalińską, która przejechała dwa kilometry w 2:27,646. W biegu o mistrzostwo świata lepsza od Francuzki Benedicte Ollier (2:23,478) była Alina Moiseeva (Rosja; 2:22,113).

Wyniki

Omnium juniorów

Po pierwszych trzech konkurencjach w klasyfikacji generalnej prowadził Daniil Valgonen (Rosja), który na swoim koncie miał 106 punktów. 90 lub więcej oczek uzbierało też trzech innych zawodników – Benjamin Boos (Niemcy; 96 punktów), Dylan Bibic (Kanada; 94 punkty) i Piotr Maślak (Polska; 90 punktów). Niestety Polak, podobnie jak Niemiec, w wyścigu punktowym spadł o kilka pozycji i ostatecznie zakończył zmagania na szóstym miejscu (97 punktów). Złoto zdobył Czech Radovan Stec (135 punktów), który znakomicie zaprezentował się w finałowej konkurencji. Kolejne miejsca zajęli Dylan Bibic (122) i Daniil Valgonen (111).

Wyniki

Jazda na czas juniorek

Złoty medal w jeździe na czas juniorek zdobyła Alina Lysenko z Rosji, która 500 metrów pokonała w czasie 34,294 s. Podium uzupełniły Clara Schneider (Niemcy; 35,353 s) i rodaczka triumfatorki, Elizaveta Bogomolova (35,438 s). Natalia Wężyk awansowała do finału, w którym zajęła siódmą pozycję (36,650 s), natomiast Joanna Błaszczak zakończyła rywalizację na 12. miejscu.

Wyniki

Wyścig punktowy juniorek

W wyścigu punktowym triumfowała Alena Ivanchenko (Rosja; 73 punkty), która jako jedyna nadrobiła trzy okrążenia nad rywalkami. Dwie zawodniczki – Valentina Basilico (Włochy) i Kaia Schmid (USA) – zdublowały stawkę dwukrotnie. Więcej punktów uzbierała Włoszka (54) i to ona zajęła drugą pozycję. Podium uzupełniła Amerykanka, a na ósmej lokacie uplasowała się Maja Tracka.

Wyniki

Sprint juniorów

Do finału sprintu, zgodnie z przewidywaniami, zakwalifikowali się Nikita Kalachnik (Rosja) i Willy Leonard Weinrich (Niemcy). Lepszy okazał się Rosjanin, który wygrał obydwa biegi, dzięki czemu został mistrzem świata juniorów. Brązowy medal zdobył Mattia Predomo (Włochy), który pokonał Davida Shekelashvilego (Rosja).

Wyniki

Poprzedni artykułMŚ juniorów w Kairze 2021: Program czwartego dnia
Następny artykułMŚ juniorów w Kairze 2021: Program piątego dnia
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.