Rekord świata Duńczyków w finale wyścigu drużynowego był wydarzeniem drugiego dnia mistrzostw świata w Berlinie. Filip Prokopyszyn zajął 18. miejsce w scratchu. Krzysztof Maksel leżał w kraksie w ćwierćfinale keirinu.

Keirin mężczyzn

Rywalizacja rozpoczęła się od pierwszej rundy. W swoim wyścigu Krzysztof Maksel był drugi za Jeffreyem Hooglandem. Polski kolarz bezpośrednio awansował do ćwierćfinału. Ta runda nie jest rozgrywana podczas Pucharu Świata. W wyścigu 1/4 finału Krzysztof Maksel zaliczył upadek i musiał pożegnać się z rywalizacją. W finale triumfował Harrie Lavreysen. Holender wyprzedził Yutę Wakimoto i Mohda Azizulhasniego Awanga.

Pierwsza runda

Repasaże

Ćwierćfinały

Półfinały

Finały

Scratch mężczyzn

Wczoraj w scratchu rywalizowały kobiety, a dzisiaj o medale walczyli mężczyźni. Okrążenie nadrobiło 6 zawodników. W końcówce najlepszy był Yauheni Karaliok. Białorusin stanął na najwyższym stopniu podium. Medale zdobyli także Simone Consonni i Sebastian Mora Vedri. Filip Prokopyszyn jechał aktywnie, ale niestety bez pozytywnego skutku. Polak zajął 18. miejsce.

Finał

Sprint kobiet

W sprincie indywidualnym zabrakło reprezentantek Polski. Kwalifikacje wygrała Emma Hinze z czasem 10,364. Dzisiaj rozegrano także wyścigi 1/16, 1/8 i 1/4 finału. Tym samym wyłonione zostały półfinalistki. W 1/2 finału zmierzą się Emma Hinze i Wai Sze Lee oraz Kelsey Mitchell i Anastazja Wojnowa.

Kwalifikacje

1/16 finału

1/8 finału

1/4 finału

Wyścig drużynowy mężczyzn

W wyścigu finałowym duńska drużyna po raz trzeci pobiła rekord świata. Lasse Norman Hansen, Julius Johansen, Frederik Madsen i Rasmus Pedersen uzyskali niesamowity wynik 3:44,672. Wczoraj pojechali w czasie 3:46,203. Poprawa rezultatu jest znacząca. W finale reprezentanci Danii wygrali z Nowozelandczykami o ponad 5 sekund. W pojedynku o brązowy medal Włosi zdecydowanie pokonali Australijczyków.

Finały

Wyścig drużynowy kobiet

Dzisiaj zakończono także zmagania w wyścigu drużynowym kobiet. W finale Amerykanki (Jennifer Valente, Chloe Dygert, Emma White i Lily Williams) wygrały zdecydowanie z Brytyjkami. Brązowy medal wywalczyły Niemki.

Finały

Poprzedni artykułMŚ w kolarstwie torowym 2020: Drużyny sprinterskie z awansem na igrzyska, kolejne rekordy świata
Następny artykułNotatki z pobocza. Mycie słonia.