fot. UCI

Na torze w kanadyjskim Milton zakończyły się mistrzostwa świata w parakolarstwie torowym. Polacy zakończyli je z trzema medalami. Brązowy krążek ostatniego dnia zdobyli Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński.

Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński wystartowali w sprincie tandemów. W kwalifikacjach Polacy osiągnęli trzeci czas. W ćwierćfinale polski duet wygrał w dwóch biegach z Irlandczykami – Martinem Gordonem i Eamonnem Byrnem. W półfinale Brzozowski i Kuczyński musieli uznać wyższość Jamesa Balla i Lewisa Stewarta. Polacy trafili do rywalizacji o brązowy medal, gdzie wygrali 2:0 z greckim duetem – Christos Sandalakis i Sotirios Bretas. Marcin Polak i Michał Ładosz odpadli w kwalifikacjach z 11. czasem.

W rywalizacji kobiet również jeden polski tandem awansował do ćwierćfinału. W kwalifikacjach Angelika Biedrzycka i Edyta Jasińska zajęły 6. miejsce, a Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław były 9. W 1/4 finału Biedrzycka i Jasińska przegrały 0:2 z Belgijkami – Griet Hoet i Anneleen Monsieur.

Pełne wyniki

Poprzedni artykułMŚ w parakolarstwie torowym: Medale polskich tandemów
Następny artykułZwycięstwo Havika i van Schipa w Kopenhadze
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.