Sześciodniówka w Kopenhadze miała zostać odwołana, ale ostatecznie jej format został skrócony do 3 dni. Zwycięzcami zawodów zostali Yoeri Havik i Jan-Willem van Schip.

W rywalizacji głównej wystartowało 18 duetów, w tym Bartosz Rudyk i Damian Sławek oraz Wojciech Pszczolarski razem z Wimem Stroetingą. Zmagania zdominowali Yoeri Havik i Jan-Willem van Schip. Holendrzy zaprezentowali świetną formę i współpracę w drodze do igrzysk olimpijskich. Prowadzili od początku do końca zawodów i sięgnęli po pewne zwycięstwo. Na podium stanęły także duety, które straciły aż 5 okrążeń. Drugie miejsce zajęli Casper Pedersen/Cees Bol, a trzeci byli Oliver Wulff/Michael Morkov.

Wojciech Pszczolarski wystartował w zawodach po chorobie. Razem ze Stroetingą Polak zajął 13. miejsce ze stratą 8 okrążeń. Bartosz Rudyk i Damian Sławek nie ukończyli zawodów.

Wyniki

Poprzedni artykułMŚ w parakolarstwie torowym: Brąz tandemu na koniec mistrzostw
Następny artykułAleksandra Tecław i Justyna Kiryła niepewne startu w Tokio. „Kwalifikacje na Igrzyska są bardzo niejasne”