Na torze w kanadyjskim Milton rozpoczęły się mistrzostwa świata w parakolarstwie torowym. Podczas dwóch pierwszych dni Polacy zdobyli dwa medale w tandemach. Złoto wywalczyli Marcin Polak i Michał Ładosz, a srebro drużyna sprinterska.

Marcin Polak i jego pilot Michał Ładosz przystępowali do zawodów na 4 kilometry jako obrońcy tytułu. Polacy pojechali znakomicie w kwalifikacjach, uzyskując wynik 4:03,528. Tym samym polski tandem ustanowił rekord świata. Byli rekordziści Stephen Bate i Adam Duggleby stracili prawie 8 sekund. Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński zajęli 12. miejsce z czasem 4:57,877. W finale Polak i Ładosz zmierzyli się z duetem Bate/Duggleby. Polacy wyprzedzili rywali już na trzecim kilometrze i sięgnęli po złoty medal.

W kwalifikacjach tandemów kobiet także pobity został rekord świata. Emma Foy i Hannah van Kampen wygrały kwalifikacje z wynikiem 3:20,819. W finale Nowozelandki pokonały Irlandki Katie-George Dunlevy i Eve McCrystal. Polskim duetom zabrakło niewiele do awansu do wyścigu o brązowy medal. Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław (3:34,474) zajęły 5. miejsce, a Angelika Biedrzycka i Edyta Jasińska (3:35,148) były 5.

Pierwszego dnia rozegrano sprint drużynowy tandemów. Nasz kraj reprezentowali Angelika Biedrzycka i Edyta Jasińska oraz Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński. W kwalifikacjach Polacy uplasowali się za Holendrami z czasem 51,959. W wyścigu o złoty medal nasza drużyna pojechała nieco szybciej (51,636), ale przegrała z Holendrami o dwie sekundy.